Cumhurbaşkanı Erdoğan "(Askeri Fabrika) Bunları sadece kamu hizmetleriyle gerçekleştirmeye kalktığımızda en az 50 milyon dolar gerekiyor. Gereken yatırımları yapmak modernizasyonu gerçekleştirmek üzere BMC'nin yüzde 50-50 Katar ile orada ortaklığımız var, 25 yıllığına burayı BMC'ye yani Katar Türk iş birliği olan yere kiraladık." Diyerek 50 Milyon dolar için BMC-Katar ortaklarına Tank Palet fabrikasının kiralandığını açıklamıştı. CHP’den anında yanıt geldi.

Yerel seçim çalışmaları kapsamında yurt gezilerine devam eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara Keçiören'de seçmenlerle bir araya geldi. Sakarya'daki Tank Palet Fabrikası'nın 25 yıllığına Katarlılara kiralanmasını eleştiren Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "O sözleşmeyi iptal et 50 milyon doları ben sana bulacağım" sözleriyle çağrıda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun çağrısı şöyle;

‘SÖZLEŞMEYİ İPTAL ET 50 MİLYON DOLARI BEN SANA BULACAĞIM’

“Erdoğan diyor ki “Kamu imkanları ile 50 milyon lira yatırım gerektiği için” ne diyor 50 milyon doları Katar’dan alıyor. Nedir acaba senin Muğla’daki yazlık sarayın için harcadığın para 1 milyar doların üzerinde. Bir ülkenin silah fabrikasını 50 milyon dolar bulamadığı için satıyor. Buradan sesleniyorum o sözleşmeyi iptal et ben bulacağım o 50 milyon doları.”‘DÜNYANIN EN BÜYÜK FABRİKALARINDAN BİRİ BU’

Dünyanın en büyük 5 fabrikasından birini sen kalkıp Katar ordusuna satıyorsun. Tank yapacaklar biz alacağız. Parayı kim alacak Katar ordusu alacak. Bunu aynı zamanda Bahçeli için de söylüyorum. Devletin silah fabrikası başka bir ülkeye satılır mı? Kaça sattı o da belli değil!

‘BU NASIL BİR VATAN SEVGİSİ’

“Acaba bedava uçak karşılığında bizim silah fabrikasını mı verdi? Erdoğan’a soruyorum milletin önüne çıkıp beni eleştiriyorsan, mülkiyeti bize ait diyorsan e bari memleketi verseydin! Bu nasıl bir vatan sevgisidir. Askerlerin görüşünü aldın mı? Bizim subaylarımız da çalışıyor o fabrikada. Bizim fabrikamızda, bizim subaylarımızı erlerimizin olduğu yerde kim emir verecek onlara? Hangisi cevap verecek ise versin.”

ERDOĞAN ’50 MİLYON DOLAR GEREKİYOR, BU YÜZDEN KİRALADIK’ DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya mitinginde Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirilmesi hakkında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya’daki Tank Palet Fabrikasının satılmadığını, BMC’ye ‘kiralandığını’ söyledi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ