CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik, “Dâhili harici herkes hain, düşman olarak suçlanırsa, kucaklaşsan kucaklaşsan kendini kucaklarsın” ifadelerini kullandı.

CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın siyasi diline ilişkin Twitter’dan açıklama yaptı. Bununla ilgili Haluk Koç, “Dil fren tutmayınca, dâhili harici herkes hain, düşman olarak suçlanırsa, kucaklaşsan kucaklaşsan kendini kucaklarsın” ifadelerini kullandı. Haluk Koç’un açıklamasının tamamı şu şekilde:

‘DİLİN FRENİ YOK’
“Dil fren tutmayınca, dâhili harici herkes hain, düşman olarak suçlanırsa, Kucaklaşsan kucaklaşsan kendini kucaklarsın. Tıpta bu gibi vakalara ‘Ameliyat edilemez veya inoperable’ denir. Tanım uyuyor...

ERDOĞAN'A BİR TEPKİ DAHA: 'BUNA KARGALAR BİLE GÜLER'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Ekrem İmamoğlu'nun çıktığı sandıklardan çıkan ilçe belediye başkanlarıyla övünüyor ama 'Ekrem İmamoğlu ile ilgili şaibe var' diyor. Buna kargalar bile güler" yanıtını verdi. Öztark şöyle konuştu;

‘BUNA KARGALAR GÜLER’ “Artık seçim bitmiştir. Bugün bakıyorum Adalet ve Kalkınma Partisi'nin genel başkanı İmamoğlu'nun çıktığı sandıklardan çıkan ilçe belediye başkanları ile övünüyor ama İmamoğlunun seçimi ile ilgili olarak usulsüzlük var diyor. Buna Kargalar bile güler.”

‘AYNI KURUL AYNI SANDIK’

“İtiraz gerekçelerinde sandık kurulu var. E ilçelerde de aynı sandık kurulu var. Hatta şunu söyleyeyim unutmasınlar 24 Haziran'da kendilerinin çıktığı sandıklarda da 5 aşağı 5 yukarı aynı sandık kurulları vardı. İtiraz gerekçelerinde sandık kurulu var. E ilçelerde de aynı sandık kurulu var. Yüksek Seçim Kurulu hakimleri üzerinde kurdukları bu ağır baskıdan vazgeçsinler. Onları Yüksek Seçim Kurulu hakimlerini bir hukuk cinayetini zorlamaktan vazgeçin.” Diyerek Erdoğan’a tepki gösterdi.

Kaynak: Cumhuriyet/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ