26704 görüntülenme11 Temmuz 2018
Akit TV yorumcusu Ali Tarakçı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın Hazine'nin başına getirilmesini eleştirirken, "Ahlaki değil bu. Ayıp, gerçekten ayıp, buna ayıp demeyecek, bunu eleştirmeyecek insanın aklından da, vicdanından da kaygı duyarım." ifadelerini kullandı.

Akit TV yorumcusu gazeteci Ali Tarakçı, KRT'de Çağlar Cilara'nın sunduğu Haber Merkezi programına konuk oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabineye ilişkin değerlendirmede bulunan Tarakçı, Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın Hazine Bakanlığı'na getirilmesini çok sert eleştirdi.

 Berat Albayrak'a devletin hazinesinin teslim edilmesine AKP içinde vicdan sahibi insanların itiraz edeceğini söyleyen Tarakçı, sözlerine şöyle devam etti:

‘ÇOK AYIP VE AHLAKİ DEĞİL’

"İşin bir ahlaki boyutu var her şeyden evvel. Siz damadınızı hazineyi devredemezsiniz. Olmaz ya, bu olmaz. Eğer siz damadınızın dışında Türkiye'de Ak Parti içerisinde 40 yıllık siyasi hayatınızda yol arkadaşlarınız ve birikmiş değerler açısından bula bula damadınızı bulmuşsanız tek kelimeyle çok ayıp bu. Ahlaki değil bu. Ayıp, gerçekten ayıp, buna ayıp demeyecek, bunu eleştirmeyecek insanın aklından da, vicdanından da kaygı duyarım. Ak Parti içerisinde vicdanı olan adamlar itiraz edecekler bu duruma."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ