Genel
13 Ağustos 2017 ( 1010 görüntülenme )

ERBİL'DEN İNANILMAZ HABER... DİN İMAN ŞOKTA!..

‘Şifacı’ imam: Referandumu Allah’a sordum, cevap verdi


Erbil (Rûdaw) – Dini yöntemlerle insanları iyileştirdiğini iddia eden Mele Ali Kelek, bağımsızlık referandumu hakkında Allah’la konuştuğunu, Allah’ın de kendisine rüya yoluyla yanıt verdiğini öne sürdü.

Sosyal medyada paylaşılan bir videoda Mele Ali Kelek, ünlü müzisyen Helkewt Zahir’le görülüyor. Görüntülerde ikili, 25 Eylül’de yapılacak olan bağımsızlık referandumu hakkında konuşuyor.

Kelek’in, “Referandumla ilgili Allah’a soru sordum. İstihare namazı kılıp Allah’a, referandum Kürtlerin lehineyse içimi rahatlatması için dua ettim. Yüce Allah da rüya yoluyla bana yanıt verdi” diyor.

Dua ettiği gece rüyasında ailesiyle Hacca gittiğini gördüğünü söyleyen Kelek, “Çok mutluydum. İlk kez böyle bir rüya gördüm. Rüyamı bir arkadaşıma anlattım. Allah’ın referandumdan yana olduğunu ve ‘Evet’ oyu verilmesi gerektiğini söyledi. Allah’ın Kürtlerin devlet olmasını ve O’nun hükmünü uygulaması gerektiğini dile getirdi” şeklinde konuştu.

Mele Ali Kelek, Erbil’İn Kelek kasabasında, “Muhammed Resullula Hastanesi” adını verdiği mekanında insanları iyileştirdiğini iddia ediyor. Kelek’i, yüzlerce kişi ziyaret ediyor.

Kaynak: Rudaw-Erbil

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ