22214 görüntülenme 24 Temmuz 2020
İlahiyatçı Cemil Kılıç, Ayasofya'da kılınan cuma namazı sonrasında kişisel Twitter hesabında paylaşımlarda bulundu. Adını anmadan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ı eleştiren Kılıç, şunları söyledi:

‘SUSAN ŞEYTANDIR, KANI KURUSUN’

"Bütün dinler barış vaadiyle doğdu. Ancak bir süre sonra savaşın sözde kutsal nedeni oldular. İnsanlığın dincilere tutsak düşen dinlerden çektiği nedir Allah aşkına? Tıpkı Muaviye'nin cami kürsülerinden ehlibeyte lanet okutması gibi bugün de kürsülerden Cumhuriyet'in kurucusuna ad vermeden lanet okunuyor. Unutma! Bugün minberden isim vermeden Kadir Mısıroğlu'na rahmet, Atatürk'e de lanet okundu. Bugün Atatürk'ün kurduğu devletin bir memuru Atatürk'e lanet okudu. Susanın kanı kurusun."

ERDOĞAN 'VAZİFELİYİZ'

Öte yanda İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatını sosyal medya hesabından duyurdu. Vali Yerlikaya paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

’24 SAAT AÇIK OLSUN’
“Cumhurbaşkanımız Sayın @RTErdogan #AyasofyaKebirCamiiSerifi’nin bu günden itibaren 24 saat ibadete açık olması talimatını verdi. Ayasofya Camii artık 24 saat daima açık olacak. Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz.”

EŞBAŞKAN

Öte yanda Erdoğan ‘BOP Eşbaşkanıyız’ dediği video yeniden gündeme düştü. Emekli Albay Erdal Sarızeybek BOP Projesinin ne olduğunu facebook ve youtube kanallarında tek tek açıkladı. Projesinde son aşamanın anayasa üzerinde oynanarak Türk Cumhuriyeti Devletinin Anayasasının değiştirilmesi öngörülüyor.

ERDOĞAN ‘BİZ BOP EŞBAŞKANLARINDAN BİRİYİZ’

Sadece 2004-2006 arası geçen iki yılda dönemin Başbakanı Erdoğan’ın ‘Biz Genişletilmiş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Presinin (BOP) eşbaşkanlarından biriyiz’ dediği açıklandı. Bir konuşmasında ‘Şu anda demokratik ortak olarak geniş Ortadoğu ve Kuzey Afrika projesi içinde, bu projenin eşbaşkanları olarak Türkiye, İtalya ve Yemen yer alıyor. Bu ülkelerde demokrasi, özgürlükler, egemenlik ve ekonomik kalkınma konularındaki gelişmeleri izleyeceğiz. Elimizden ne geliyorsa, bunu bölge barışı için, bölgenin refahı ve mutluluğu için yerine getirme gayreti içinde olacağız’ dediği kaydedilmiş.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ