Reklamlar
Anasayfa » Haber
21 Nisan 2017 ( 16315 görüntülenme )

DEPREM UZMANINDAN KRİTİK UYARI!

Deprem uzmanı Prof. Dr Şükrü Ersoy, Manisa ve İzmir'de yaşanan depremlerin ardından uyarıda bulundu. Ersoy, "İnşallah ardından büyük bir deprem gelmez. Ben orada yaşasaydım 4,9’dan sonra sokağa çıkardım" dedi.


YTÜ Doğa Bilimleri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr Şükrü Ersoy Habertürk TV’de yaptığı açıklamada şunları söyledi:  "İnşallah ardından büyük bir deprem gelmez. Daha önce de Çanakkale’de deprem fırtınaları yaşanmıştı. Bu bölge tektonik olarak başka bir sisteme ait. Genellik le bu bölgede uzun dönem depremler olur. ardından daha büyük bir deprem meydana gelmeyebilir. Simav’ı hatırlarsınız 6’ya kadar çıkan depremler olurdu.

'ARKASINDAN DEPREM GELİR DİYE BİR KAİDE YOK'
4,9 büyüklüğünde bir deprem yer kabuğunu kırmaz. Yeri kıracak enerjiye sahip değildir. Ona göre düşünmek gerekir. 4,9 etrafta çok hissedilmiş olması çok normal. Bu biraz da derinliğe ve zemine bağlı oalrak sarsıntıyı fazla hissetme durumu olabilir. Arkadan daha büyük bir deprem gelir diye bir kaide yok. Ancak neyin olacağını bilme şansımız da yok. Belki büyük bir deprem gelmeksizin küçük depremlerle sönümlenebilir. Ben orada yaşasaydım 4,9’dan sonra sokağa çıkardım. Bu tür depremlerden sonra daha büyüğüne karşı sokakta olmanın faydası var."

Kaynak:yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tarihinin En Büyük İnsanlık Dramını Yaşıyor ABD'den Dikkat Çekici Açıklama! ŞOK!.. 7 BÜYÜK ŞİRKETE ELKONDU!.. Gezici Araştırma 'En Güvenilen' İsimleri Açıkladı Süleyman Şah operasyonu Türk ordusu Suriye'ye girdi İstihbarat Başkanvekili'nden Dehşet Verici İddia: Karayılan'ı tespit ettik ama... Face Book Kullanıcılarına Güzel Haber! AB'DEN TÜRKİYE'YE İLGİNÇ MESAJ!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ÜNLÜ HALK OZANI AŞIK VEYSEL'E BÜYÜK DUA!..