Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2386 görüntülenme )

Enflasyon Rakamları Açıklandı!

TUİK Verilerine Göre...

Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) şubatta yüzde 0,02, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) yüzde 0,2 düştü

Yıllık enflasyon tüketici fiyatlarında yüzde 8,78, yurt içi üretici fiyatlarında yüzde 4,47 oldu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, şubat ayı itibarıyla 12 aylık ortalamalar dikkate alındığında tüketici fiyatları yüzde 7,97, yurtiçi üretici fiyatları yüzde 5,61 artış gösterdi.

TÜFE şubatta bir önceki aya göre yüzde 0,02 düşerken, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 8,78 yükseldi. Yİ-ÜFE ise bir önceki aya göre 0,2 azalırken, geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 4,47 arttı. 

Beklentiler 

AA Finans Enflasyon Beklenti Anketi'ne katılan ekonomistler, şubat ayında TÜFE'nin yüzde 0,33 artmasını öngörmüştü. Ekonomistlerin şubat ayı için enflasyon beklentileri, en yüksek yüzde 0,80 ve en düşük yüzde -0,30 aralığında yer almıştı. 

Bu arada, TÜFE ocakta yüzde 1,82, Yİ-ÜFE yüzde 0,55 artmıştı. Yıllık enflasyon ise söz konusu ayda tüketici fiyatlarında yüzde 9,58, Yİ-ÜFE'de yüzde 5,94 olarak gerçekleşmişti. (aa)

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Canınız Çok Sıkılıyorsa Eğer, Bir Bakınız... ŞOK!.. ANAOKULU'NDA AĞIR VAKA!.. 56 ÇOCUK HASTANEDE!.. İRAN'DAN TÜRKİYE'YE ZEYTİN DALI YOL YAPTIK YOL FLAŞ! Erdoğan Cerattepe'de Dönen Dolapları Kamuoyuna Açıkladı! Öcalan Durumdan Rahatsız ! ŞOK!.. AKAR'IN ESKİ BAŞDANIŞMANI ALBAY KONUŞTU... İŞLER KARIŞTI!.. Rusya'nın Suriye'ye Niye Geldiği Şimdi Anlaşıldı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kılıçdaroğlu Eski Bakanların Aldıkları Rüşvetleri TEK TEK AÇIKLADI!