Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2381 görüntülenme )

Enflasyon Rakamları Açıklandı!

TUİK Verilerine Göre...

Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) şubatta yüzde 0,02, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) yüzde 0,2 düştü

Yıllık enflasyon tüketici fiyatlarında yüzde 8,78, yurt içi üretici fiyatlarında yüzde 4,47 oldu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, şubat ayı itibarıyla 12 aylık ortalamalar dikkate alındığında tüketici fiyatları yüzde 7,97, yurtiçi üretici fiyatları yüzde 5,61 artış gösterdi.

TÜFE şubatta bir önceki aya göre yüzde 0,02 düşerken, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 8,78 yükseldi. Yİ-ÜFE ise bir önceki aya göre 0,2 azalırken, geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 4,47 arttı. 

Beklentiler 

AA Finans Enflasyon Beklenti Anketi'ne katılan ekonomistler, şubat ayında TÜFE'nin yüzde 0,33 artmasını öngörmüştü. Ekonomistlerin şubat ayı için enflasyon beklentileri, en yüksek yüzde 0,80 ve en düşük yüzde -0,30 aralığında yer almıştı. 

Bu arada, TÜFE ocakta yüzde 1,82, Yİ-ÜFE yüzde 0,55 artmıştı. Yıllık enflasyon ise söz konusu ayda tüketici fiyatlarında yüzde 9,58, Yİ-ÜFE'de yüzde 5,94 olarak gerçekleşmişti. (aa)

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İKİ ŞEHİDİMİZ VAR! Bakalım Nereye Kadar... MECLİS'TE OYLAMA SONUÇLARI AÇIKLANDI! ŞOK İDDİA!.. ABD SURİYE ORDUSUNU BİR DAHA VURDU!.. ARDI ARDINA ŞEHİTLERİMİZ GELİYOR... Rus Komutanlar Bu Soruyu Cevaplayamadı Canan Karatay Hoca Bu Çaydan İçiniz Diyor...İşte O Çay... HDP'li Üç Vekil Tutuklandı! Flaş! ABD-Rusya Yeni Oyun Peşinde!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Irak'ta İntihar Saldırısı!