Ulusoy Elektrik İmalat Taahhüt ve Ticaret AŞ tarafından şirketin yüzde 82,2`lik hissesini satmak için Amerikan Eaton Capital Unlimited Company ile nihai anlaşmaya varıldığı duyuruldu. 

Ulusoy Elektrik'ten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, şirketin hakim ortaklarının Sait Ulusoy, Akgül Ulusoy, Kubilay Hakkı Ulusoy ve Enis Ulusoy olduğu hatırlatıldı.

‘ULUSOY ELEKTRİK’İN %82.2’Sİ ABD’Lİ ŞİRKETE 213.9 MİLYON DOLARA SATILDI’

Hakim ortakların, paylarının bir kısmının ya da tamamının satışı da dahil olmak üzere stratejik ve finansal iş birliği olanaklarını değerlendirmek için görüşmelerin yapıldığı anımsatılan açıklamada, şu ifadeler kullanılı;

'SERMAYENİN %82.2'Sİ SATILDI'

 "Şirketimizin toplam ödenmiş sermayesinin yüzde 82,275'ine ve şirketimizin toplam oy haklarının yüzde 90,153'üne tekabül eden ve hakim ortakların mülkiyetinde bulunan 65 milyon 820 bin 8 lira nominal değerli 65 milyon 820 bin 8 adet payların satışına ilişkin olarak Eaton Corporation PLC iştiraki olan Eaton Capital Unlimited Company arasında pay alım sözleşmesi imzalanmıştır." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, şirketin toplan ödenmiş sermayesinin yüzde 82,275'ine tekabül eden pay için satın alma bedelinin 213 milyon 906 bin 798 dolar olarak belirlendiği kaydedildi.

ULUSOY ELEKTRİK TÜRKİYE’NİN İLK BEŞ YÜZ ŞİRKETİ ARASINDA

Ulusoy Elektrik A.Ş., orta gerilim elektrik dağıtım şebekeleri ve endüstriyel tesisler için çok çeşitli elektrik ekipmanları üretmek üzere 1985 yılında Sait Ulusoy tarafından kuruldu. 

Entegre üretim platformu olarak Türkiye’deki üretim gücü ve satış hacmini küresel arenaya taşıyan ve sektör lideri olarak alanına öncülük eden Ulusoy Elektrik, orta gerilim elektrik dağıtım şebekeleri ve endüstriyel tesisler için sunmuş olduğu ideal çözümler ile Türk elektromekanik endüstrisinin önde gelen oyuncularından biri haline geldi.

Bugün gelinen noktada ulusal ve uluslararası platformda göstermiş olduğu başarı, geniş ve kaliteli ürün gamı, yatırımları, ar-ge çalışmaları ve sürdürülebilir kalite anlayışı ile pek çok başarılı projeye imzasını attı. Ulusoy Elektrik, Türkiye pazarındaki yapılanmasını tamamlayarak dünya ölçeğinde hizmet vermeye başladı. Ulusoy Elektrik 2014 yılı Kasım ayı itibariyle Borsa İstanbul Yıldız Pazar'da işlem gören halka açık bir şirkettir.

ÜÇ ÜRETİM TESİSİ VAR

Ankara ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi, Temelli Anadolu Organize Sanayi Bölgesi ve Endonezya Cikarang Organize Sanayi Bölgesi'nde, toplamda 83.000 m² alan üzerinde 56.000 m²’lik kapalı alana sahip 3 üretim tesisinde faaliyetlerine devam ediyor.

İLŞK 500 ARASINDA

700'ün üzerinde nitelikli çalışanı ve 100'den fazla konularında uzman mühendis kadrosu ile ürün tasarımı, geliştirilmesi ve AR-GE faaliyetlerinin tamamını kendi bünyesinde gerçekleştiriyor.Satış hacmi, üretim kapasitesi ve endüstriyel başarısı ile İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl yayınlanan “İSO 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırması 2017 listesinde Ulusoy Elektrik A.Ş. Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında 364. sırada yerini aldı.

Ulusoy Elektrik, 4 kıtada 70’ten fazla ülkeye ihracat başarısı ile, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) açıkladığı “Türkiye’nin En Büyük İlk 1000 İhracatçı Firması” 2013 listesinde 205. sırada yerini aldı.

Kaynak: Ulusoyelektrik/ Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ