Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2425 görüntülenme )

Enerji Bakanından Müjde!

Bu Kış Daha İyi Isınacağız!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nu ziyaretinde açıklamalarda bulundu.

Bakan Beraat Albayrak, doğalgaza indirim yapılacağını açıkladı.

İndirim oranının yüzde 10 olacağını ifade eden Albayrak, “Doğalgazdaki indirim, 1 Ekim itibarıyla tüketiciye yansıtılacak. Doğalgazdaki yüzde 10 indirim inşallah son çeyrek Türkiye ekonomisinde sanayicinin rekabet gücüne katkı sağlayacak. Hem endüstri kullanıcıları hem tüketiciler için 1 Ekim'den itibaren doğalgaza yüzde 10 indirim gelecek. Elektrikte herhangi bir zam öngörmüyoruz.

Yerli kömüre dayalı üretimde ihale için 5-6 bölge belirledik. Önümüzdeki hafta Çayırhan Santrali için ilana çıkılabilir. Yıl sonunda yerli yenilenebilir enerji için önemli adımlar atıldığına şahit olacağız. Alım garantisiyle birlikte yenilenebilir enerji santralleri için ilana çıkacağız. Bu konuda yerli ve yabancılardan çok yoğun talep var.

Putin'in ekimdeki enerji kongresinde Türkiye'de olması hasebiyle Türk Akımı için olumlu bir adım atılabilir mi ona bakılıyor" diye konuştu.

(ajanslar)

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'li Başkan'ın İşyerine Saldırı! Başbakan Davutoğlu: ÇEKİLMEYECEĞİZ! Şok İddia! MHP'de 870.000 Üye Kaydı Silinmiş! Ceylanpınar'da Provokasyonlara Karşı Büyük Tepki Ümit Özdağ: O Valilerden Hesap Soracağız Çukurca'da Örgütten Kaçan 1 Terörist Teslim Oldu Rezillik! Yaralı Teröristler Belediye Araçlarında! TSK Açıkladı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ŞOK! SARRAF DA PARALELCİ ÇIKTI!