Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2435 görüntülenme )

Enerji Bakanından Müjde!

Bu Kış Daha İyi Isınacağız!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nu ziyaretinde açıklamalarda bulundu.

Bakan Beraat Albayrak, doğalgaza indirim yapılacağını açıkladı.

İndirim oranının yüzde 10 olacağını ifade eden Albayrak, “Doğalgazdaki indirim, 1 Ekim itibarıyla tüketiciye yansıtılacak. Doğalgazdaki yüzde 10 indirim inşallah son çeyrek Türkiye ekonomisinde sanayicinin rekabet gücüne katkı sağlayacak. Hem endüstri kullanıcıları hem tüketiciler için 1 Ekim'den itibaren doğalgaza yüzde 10 indirim gelecek. Elektrikte herhangi bir zam öngörmüyoruz.

Yerli kömüre dayalı üretimde ihale için 5-6 bölge belirledik. Önümüzdeki hafta Çayırhan Santrali için ilana çıkılabilir. Yıl sonunda yerli yenilenebilir enerji için önemli adımlar atıldığına şahit olacağız. Alım garantisiyle birlikte yenilenebilir enerji santralleri için ilana çıkacağız. Bu konuda yerli ve yabancılardan çok yoğun talep var.

Putin'in ekimdeki enerji kongresinde Türkiye'de olması hasebiyle Türk Akımı için olumlu bir adım atılabilir mi ona bakılıyor" diye konuştu.

(ajanslar)

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Barzani'den şok açıklama; devleti kurduk! DAMAT BERAT'tan BÜYÜK ADIM! ABD'den Büyük U Dönüşü! Erdoğan'ın Kahramanmaraş Mitingine KATILANLAR BAKINIZ KİMMİŞ!.. Operasyonda Renk Ayrıntısı! Bayram Tatili Resmen Uzatıldı Ankara'daki Canlı Bomba Eyleminde KORKUNÇ ŞÜPHE! Ve AKP, İsrail ile Masaya Oturdu!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Son Dakika! Eğitim Uçağı Düştü!