Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2389 görüntülenme )

Emniyete TIR’lı Saldırı

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde dün gece İpekyolu'nu kesen PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyeleri, el koydukları bir TIR ile eylem yaptı.
 Polis, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne doğrusürülmek istenen TIR’ı ateş ederek durdurdu.

YDG-H üyeleri, ilçenin içinden geçen tarihi İpekyolu’nu dün gece saatlerinde kesti.oldan geçen ve 61 K 2414 plakalı TIR’ı durdurarak, şoförünü indirdikten sonra el koydu. Saldırganlar bir TIR’a el koydular ve İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına doğru sürdüler.

Emniyet Müdürlüğü’ne 200 metre kala polis ekipleri ve zırhlı araçlarla TIR’a uyarı ateşi açtı. Açılan ateş üzerine çekiciyi sokağa, dorseyi de caddeye barikat olarak bırakan saldırganlar, güvenlik güçleriyle çatışmaya girdi. Kısa süren çatışma sonrası teröristler olay yerinden kaçarak uzaklaşırken, TIR’ın ön camlarına kurşun isabet ettiği lastiklerinin de patlak olduğu görüldü.

Çevre güvenliğinin sağlanmasının ardından polis, TIR’ı olay yerinden vinç yardımı ile çekti. Polis TIR’da detaylı arama yaptı.DHA

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FLAŞ! Ahmet Altan İle Mehmet Altan Gözaltına Alındı! Taner Yıldız itiraf etti: Durum Bıçak Sırtı Sözleşmeli Öğretmenler Hakkında Flaş Açıklama! Kars'ta Silahlı Çatışma: 3 terörist öldürüldü! ABD'den Soykırıma Dair Beklenen Açıklama Geldi! 2 milyon Suriyeli sınır dışına 30 günde kaç terörist öldürüldü? WhatsApp Kullananlara ÖNEMLİ UYARI!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Süleyman Şah operasyonu Türk ordusu Suriye'ye girdi