Genel
23 Temmuz 2017 ( 387 görüntülenme )

EMNİYET'TEN YENİ UYGULAMA!

Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde 30 Büyükşehir'de Mobil Park Polisleri uygulaması faaliyete geçirildi. Proje kapsamında 148 ekipte 439 polis memuru ve 147 zabıta memuru görevlendirildi.

Büyükşehir ve ilçe belediyeleriyle İl Emniyet Müdürlüğü koordinasyonuyla 81 ilde 7 bin 968 personelin katılımıyla 4 bin 381 parkta “Türkiye Huzurlu Parklar” uygulaması yapıldı. 


81 kentte hayata geçirilen proje kapsamında, Asayiş, Uyuşturucu ile Mücadele ve Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğünde görevli ekipler, eş zamanlı olarak daha önceden belirlenen ve halkın yoğun olarak kullandığı parklarda kimlik kontrolü yaptı.

MOBİL PARK POLİSLERİ

Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde 30 Büyükşehir’de ‘Mobil Park Polisleri’ uygulaması faaliyete geçirildi. Proje kapsamında 148 ekipte 439 polis memuru ve 147 zabıta memuru görevlendirildi. Ekipler, Mobil Park Polisi’ni anlatan uyarıcı el broşürleri dağıttı. Proje kapsamında kentteki çeşitli parklarda yaşanan güvenlik zafiyetlerinin tespit edilmesinin ardından, yaşanan olumsuz olaylara müdahale ediyor.

Büyükşehir Belediyesi bulunan 30 ilde görev yapan park polislerinin zaman içerisinde 51 ilde daha faaliyete geçeceği kaydedildi.

Kaynak:Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ