Balyoz kumpasından cezaevine yatan emekli Tümamiral Semih Çetin, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a yanıt...

‘SÖZDE KOMUTANLARIN YARGILANDIĞI GÜN DE GÖRÜLECEKTİR’

Hulusi Akar’a bir yanıtta, Balyoz kumpasından cezaevine yatan emekli Tümamiral Semih Çetin’den geldi. Odatv’de yer alan haberde, FETÖ’nün Balyoz kumpasından cezaevine yatan emekli Tümamiral Semih Çetin, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın dünkü Meclis konuşmasına atıf yaparak, “Bu süreçte verdikleri kararlarla FETÖ'nün amaçlarına hizmet eden sözde komutanların yargılandığı günleri de görecektir. Mutlaka görecektir” diye yazdı. 

Semih Çetin Balyoz kumpası döneminde Hulusi Akar’ın tavrını şöyle açıkladı:

‘ZİYARETİNİ BEKLERKEN GEÇMİŞ OLSUN NOTU GELDİ’

“Hulisi Akar; ‘Görevdeyken Hasdal'dan çıkmadım’ dedi ya! Ne desem. 2010 Şubat'ı Balyoz saldırısı başladı. Tutuklandık. Akar Kolordu Komutanı. Hasdal Cezaevi emrinde. Ziyaretini beklerken ‘geçmiş olsun’ notu geldi: ‘Ziyaret etmek isterdim ancak cezaevi kuralları izin vermiyor.’ Devam edelim. Kuralların değişmesi yaklaşık 15 gün sürdü. Sonunda Kolordu Komutanı ziyaretimize geldi. Takıldık kendisine. ‘Nasıl izin alabildiniz’ diye! Gülüştük ağlanacak halimize. Sonrasında cezaevi koşulları iyileştirildi. O günkü komutanların hepsi sahipleniyor: ‘Ben yaptım’

‘BİZİ ÇIKARIN DEMEDİK, REZİL RAPORI AÇIKLAYIN DEDİK’

“Davanın özünü bir kenara bırakıp cezaevi koşullarının iyileştirilmesine odaklanan komutanlar bir dediğimizi iki etmediler, doğru. Biz buna ‘çay, çörek, börek işleri’ adını verdik. Vicdan rahatlatmak için ne kolay bir yol! Ancak Sayın Akar bunu bile ‘büyük risk’ olarak tanımlıyor. Sadede gelelim. Balyoz sanıkları olarak Komutanlardan tek talebimiz vardı. Bizi çıkarın demedik. Hukuktan ayrılın demedik. Masaya yumruğunuzu vurun hiç demedik. Balyoz'daki kepazelikleri ortaya seren 3000 sayfalık resmi Bilirkişi Raporunu Türk Millletine açıklayın dedik.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ