Adalet Bakanlığı, FETÖ'ye yardım iddiasıyla daha önce yargılanan Fettah Tamince hakkında yeniden soruşturma açılmasına karar verdi. Tamince hakkında açılan dört soruşturmadan üçü takipsizlikle sonuçlanmış, Tamince bir davadan beraat etmişti.

ADALET BAKANLIĞI DOSYAYI YENİDEN AÇTI

İş insanı Fettah Tamince ile ilgili 'takipsizlik' kararının Adalet Bakanlığı tarafından Yargıtay’a taşınması üzerine başlayan tartışmalar sürüyor. Bu dosyada ‘şikayetçi’ olarak yer alan emekli hakim Osman Kaçmaz, RS FM’de Atilla Güner’e konuştu.

KAÇMAZ: 400 MİLYON LİRA KAYIP, BU DOSYA O DOSYA

Eski hakim Kaçmaz, "FETÖ hakkında kitap yazmak için araştırma yaparken, Antalya’daki üniversite kuruluşunda toplanan 400 milyon liranın kayıp olduğunu gördüm. Bunu şikayet ettim, işte Yargıtay’daki dosya bu dosya" dedi. Kaçmaz, Atilla Güner ile Akşam Postası programında şunları söyledi:

‘İKİ YIL OYALADILAR, DOSYAYI KAPATTILAR’
"Antalya Uluslararası Üniversitesi (şimdiki adıyla Bilim Üniversitesi) 400 milyon lira himmet toplanmış. Yaptığım araştırma sonucu 30-40 milyon TL ile üniversite kurulabileceğini öğrendim. Diğer paranın nereye harcandığı bilinmiyor. Bulamadım. Savcılığa suç duyurusunda bulundum. Banka dekontları var. Doların artmasıyla bir milyar lirayı bulmuştur bu meblağ. Şikayetim üzerine savcılık soruşturması başladı. İfadem alındı. Savcılığa sonradan uğrayıp sordum, 'Bakıyoruz' dediler. İki yıl oyaladılar. Sonra takipsizlik kararı verdiler. “

‘SONUNDA DOSYAYI ADALET BAKANLIĞINA TAŞIDIK’

Sincan, Mardin, Afyon Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı yaptım ben. 5-10 TL nedeniyle zimmetten cezalar verdik biz. 400 milyon lirayı kaale almayan savcılık, Tamince ve diğer isimlerin ifadesini bile almadı. İtiraz ettik bu karara ve hakim takipsizlik kararını kaldırdı. Sonradan bu kararı veren hakim izindeyken, savcı yeni bir itirazla başka bir hakime bu kararı kaldırmış. Biz bunu Adalet Bakanlığı’na taşıdık.”

‘İNCELENEN DOSYA BU DOSYADIR’

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ