Eski Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı İsmail Hakkı Pekin, İncirlik'te 50 adet termonükleer bomba bulunduğunu ileri sürdü.

HİROŞİMA’YA ATILAN BOMBALARDAN DÖRT KAT DAHA GÜÇLÜ

Pekin, bu bombaların nükleer bombalar ile değiştirildiğini iddia etti.2007-2011 yılları arasında Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı görevini üstlenen Pekin, 2017 yılında buradaki eski tip nükleer bombaların Hiroşima'ya atılanın bombalardan dört kat daha güçlü olan termonükleer bombalarla değiştirildiğini öne sürdü.

‘ABD’NİN DEPLOLAMA ALANI’

"İncirlik üssü aynı zamanda uçaktan atılabilen nükleer bombaların da depolandığı yerdir. Diğer taraftan İncirlik üssünde bölge için gelebilecek tugay çapındaki birliklerin silah, mühimmat, teçhizat ve malzemesinin depolandığı konteyner alanları mevcuttur" diyen Pekin'in Aydınlık'taki yazısının ilgili bölümü şöyle:

‘ABD’NİN ANA HAREKAT ÜSSÜ İNCİRLİK’

“İncirlik üssündeki eski tip nükleer bombalar modern ve daha güçlü (Hiroşima'ya atılanın dört katı) termonükleer bombalarla değiştirilmiştir. Bu işlem 2017'de tamamlanmış olup, miktarı 50 civarındadır. 

İncirlik üssü geçmişte casus uçakların, Ortadoğu'ya müdahale etmekte kullanılan uçak ve birliklerin, bunların lojistik desteğinin sağlandığı üs olmakla birlikte, Kuzeyden Keşif Harekâtının da 12 yıl boyunca yürütüldüğü üs bölgesidir. Günümüzde de ABD'nin ve koalisyon güçlerinin Suriye ve Irak'a yönelik operasyonlarının ana üssü konumundadır.”

‘İKİNCİ BÜYÜK ÜS KÜRECİK’

“ABD'nin Türkiye'deki diğer üssü Malatya, Kürecik'teki füze savunma radar üssüdür. Bu radar üssü ABD'nin yıldız savaşları projesi kapsamında balistik füzeleri tespit ve havada iken imhasını öngören birbiriyle ve uydularla irtibatlı radar ağları, karada, uzayda ve füze savunma füzeleri taşıyan AEGİS sınıfı gemilerde yerleştirilmiş füzelerden oluşuyor. “

‘İSRAİL’İN HAVA SAVUNMASINA YARIYOR’

“Şimdi bunlara denizaltılardan atılan füzeler de dahil edilmeye çalışılıyor. Kürecik böyle bir sistemin parçası… İran'a ve Rusya'ya yönelik, İsrail'deki aynı tip iki radarla ve Almanya Ramstayn Üssündeki ana merkezle irtibatlı bir radar. Türkiye'nin hava savunmasından çok İsrail ve ABD'nin hava savunmasına hizmet eden bir sistem. “

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ