Genel
16 Temmuz 2019 ( 1798 görüntülenme )

Hükümete Çağrı: 'MECLİS DEVREYE GİRSİN'

Emekli Büyükelçi Tugay Uluçevik, ABD'nin AB'nin son dönemde Kıbrıs'ta her fırsatta Türkiye'nin karşısında konumlanmasının ortada olduğunu belirtti. Uluçevik:


"ABD VE AB  TÜRKİYE'NİN KARŞISINDA!.."

"Türkiye'ye hem savunma sistemi füzesi satmayacaksanız, hem de başka ülkeden aldı diye yaptırım uygulayacaksınız. AB ise Türkiye Kıbrıs açıklarında sondaj çalışması yapıyor diye yaptırım uygulamaya kalkıyor. Bir kere ABD de, AB de Türkiye'nin karşısında. Güney Kıbrıs'a yönelik silah ambargosunun kaldırılması ise S-400 füzelerini bahane ederek Türkiye'yi Kıbrıs'tan dışlama çabası. Bir başka amaçları bunu tehdit olarak gösterip Güney Kıbrıs'ı NATO'ya almak. Bahanelerle Kıbrıs'ta Türkiye'yi dışlamak istiyorlar" dedi.

ABD'nin Türkiye'ye müttefiki olmasına rağmen savunma sistemi füzesi olan Patriot füze sistemlerini satmadığını hatırlatan Uluçevik, şöyle devam etti: 

'HEPSİNDE BU FÜZELER VAR'

"İran'daki durum belli. Suriye'deki durum ortada. İran'ın elinde füze var. PKK ve IŞİD gibi terör örgütleri Türkiye'yi hedef alıyor. Yunanistan'ın Türkiye'ye bakışı belli. Bunlar ortadayken savunma sistemi almak istiyorsunuz müttefikiniz satmıyor, başkasından alınca da size tavır takınıyor."


'TBMM DEVREYE GİRMELİ'


"TBMM bu konuda derhal inisiyatif almalıdır. TBMM'de partiler bilgilendirilir. Ardından ortak bir belge yayınlanır. TBMM'den çıkacak bir ortak destek belgesi hükümet açısından çok önemlidir."dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ