Reklamlar
Anasayfa » Haber
30 Aralık 2016 ( 3940 görüntülenme )

GEBZE'de ŞOK KESİNTİ!

Elektrik Kesintisi GEBZE'yi Ağır Vurdu...


Dün saat 16:00'dan beni Gebze Organize Sanayi Bölgesi'ndeki otomobil yedek parça sanayisine elektrik verilemiyor.

Günlük zarar 10 milyon doları buldu.

Fabrikalara parça gönderimi durmak üzere.

Türkiye genelinde dün akşam üstünden bu yana yaşanan elektrik kesintisi sanayinin kalbi otomotivi vurdu. Gezbe Organize Sanayi Bölgesi’nde Türkiye ve dünyaya otomotiv yedek parçası üreten şirketlerde üretim durdu. 
Otomobil fabrikalarıyla günlük siparişler üreten firmalar stoklarını tüketmek üzere.

GÜNLÜK ZARAR 10 MİLYON DOLAR

Konuyla ilgili olarak Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (‘TAYSAD) Başkanı Alper Tanca, “Toyota’ya, TOFAŞ’a üretim yapıyoruz. Dün elektriklerimiz saat 16:00 gibi gitti. Birkaç saat sonra geleceğini söylediler fakat gece 1:00’da geldi. Sabah fabrikaya insanları çağırdık fakat elektrikler saat 07:00’da yine gitti” açıklamasını yaptı.

‘CEVAP ALAMIYORUZ’
Ellerindeki parça stoklarının bittiğini vurgulayan Tanca, “Biz parça gönderemezsek otomobil fabrikaları çalışmaz. Ulaşabileceğimiz üst düzeyde herkesi aradık. Fakat tatmin olduğumuz bir cevap alamadık. Şu saatte eletkrik gelir de denmiyor. Dense ona göre bir planlama yapacağız” dedi.

Otomobil yan sanayinin günlük ihracatının 10 milyon dolar olduğunu vurgulayan Tanca, “Yurt dışı müşterilerimiz Türkiye’den belli bir disiplinde mal almaya alıştı. Bunun bozulması imajımızı ciddi şekilde yaralar” diye konuştu.

Kaynak: Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Meteorolojiden Uyarı! AZİZ YILDIRIM TOKAT ATINCA... ORTALIK KARIŞTI!.. Unutulan Türkmenler şimdi bahane mi olacak... Şok!.. İran'dan ABD'ye Gözdağı! Şanlıurfa'da Dev Operasyon: 5.5 TON PATLAYICI Maliki'den Şok İddia: Bunların Bir Planı Var! İşte Taşeron İşçilerin Kadro Alınma Şartları... İstanbul Emniyet Müdürlüğünde flaş atamalar!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Barzani Peşmergesi Şimdi de Türkmenlere Saldırdı!