Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2538 görüntülenme )

El Nusra Terör Örgütü Liderinden ŞOK İddia!

Neler oluyor!..

EL Kaide'den ayrılarak adını Fetih el Şam olarak değiştiren ve Washington yönetimi tarafından terörist olarak nitelendirilen El Nusra örgütü, ABD'nin kendilerine başta BGM-71 TOW tanksavar füzeler olmak üzere çok sayıda silah gönderdiğini duyurdu.

Haftalık Alman dergisi Focus'tan Jürgen Todenhöfer'a konuşan Abu al-Ezz kod adlı örgüt komutanı, silahların ABD, Rusya ve BM tarafından terör örgütü olarak kabul edilen El Nusra'ya verilmesine herhangi bir örgütün aracılık edip etmediği sorusuna, “Füzeler, doğrudan bize verildi. Amerikalılar bizim yanımızda" cevabını verdi.

ESAD'I DEVİRİP ŞERİAT DÜZENİ KURMA PLANI

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ve hükümeti kastederek, “Rejim devrilene kadar savaşacağız" diyen El Nusra komutanı, amaçlarının şeriat kurallarıyla yönetilen bir İslam devleti kurmak olduğunu ve herhangi bir laik devleti tanımayacaklarını ifade etti.

Amerikan yönetimi, El Kaide'den ayrıldığını ve ismini değiştirdiğini açıklayan El Nusra'nın kendileri için hala terör örgütü olduğunu vurgulamıştı.(dha)

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dolar ve Euro Ne Kadar Oldu? ET İTHALATINDA İNANILMAZ KARAR!.. METEOROLOJİDEN SAĞANAK UYARISI! ABD Donanması Açıkladı! Rusya'da Suriye Toplantısı! Fırat Kalkanı’ndan Acı Haber! FLAŞ!.. ROTA YEMEK VAKASI'NDA BÜYÜK GÖZALTI!.. ŞOK!..ÇİN FÜZE ATEŞLEDİ!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
GAZİANTEP'TE PATLAMA!..