884 görüntülenme07 Mayıs 2019
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP'nin olağanüstü itirazıyla YSK'nın İstanbul'daki seçimleri iptal etmesi sonrası Fatih Portakal'ın sunduğu FOX Ana Haber'e konuk oldu. İmamoğlu, "YSK emek hırsızlığı yapmıştır. Ben seçilmiş belediye başkanı olarak gezeceğim. 47 gün sonra kaldığımız yerden devam edeceğiz" dedi.

YSK’nın İstanbul’daki Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal etmesinin ardından tarihi konuşmalarına devam eden Ekrem İmamoğlu, Fatih Portakal’ın sunduğu FOX Ana Haber’e konuk oldu ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İMAMOĞLU: ‘VATANDAŞLARIMIZ DEĞİL SİYASİLER HADDİNİ BİLECEK

Ekrem İmamoğlu, YSK’nın seçimin iptaline karar veren 7 üyesi için “Onları Allah’a havale ediyorum” derken, Erdoğan’ın iş insanları için söylediği “Hadlerini bilsinler” sözlerine “Siyasiler haddini bilecek” yanıtını verdi. İmamoğlu, 23 Haziran’daki seçim için yapılacak saha çalışmalarında ‘seçilmiş belediye başkanı’ sıfatını kullanacağını açıkladı. Ekrem İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

‘KADIYI SATIN ALDIĞIN GÜN ADALET ÖLÜR’

“Size Fatih Sultan Mehmet’in bir sözünü okuyacağım, “Aklı öldürürsen, ahlak da ölür. Akıl ve ahlak öldüğünde millet bölünür. Kadıyı satın aldığın gün adalet ölür. Adaleti öldürdüğün gün devlet de ölür.” Adaleti öldürmemek için mücadele vereceğiz.”

‘AKP’ye OY VERMİŞ İNSANLARIMIZIN VİCDANINA SESLENİYORUM’

“Ben 5 yıl ilçe başkanlığı yaptım. Sevilen bir insandım. AK Parti’de siyaset yapanlar da gelir giderdi. Partileri kapatıldı. Seçime girdiler Sayın Cumhurbaşkanı’na başbakanlığı yakıştırmadılar. O süreçte sana yapılmasını istemediğin şeyleri misli misli karşındaki insana yapıyorsun. Seçilmiş bir insana yaşatıyorsun. Ben bütün Ak Parti’li dostlarımın vicdanına sesleniyorum. Elinizi vicdanınıza koyun. Bu İmamoğlu’na yapılan doğru mudur diye. “

’47 GÜN SONRA KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM’

“Tebrik ediyorum sanatçıları. O sanatçıların hiçbirinin benden çıkarı yok. Ben seçilmiş belediye başkanı olarak gezeceğim. Ben coşkuyla karşılanacağım. 47 gün sonra kaldığımız yerden devam edeceğiz. Ben hakkımı yedirtmem hak da yemem. Kazanmış olsalardı gider tebrik ederdim. Beni eskiden bildikleri siyasi arkadaşlarına sorsunlar. 47 gün sonra kaldığımız yerden devam edeceğiz.”

Mücadelemizi daha ulvi vereceğiz. Benim dilim çok güzel olacak. Gençlerle kucaklaşacağım. Yüz binlerce insan sürecin içine katılacak. İstanbul’da kadın devrimi olacak. Kadın sahada olacak. Annelerin dualarına teşekkür ediyorum.” Dedi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ