1739 görüntülenme27 Ocak 2019
İttifakın kendi isimleriyle yarışacağı Düzce Belediyesi’nde, MHP’nin adayı Erdoğan Bıyık, mevcut AKP’li yönetime yüklendi. Bıyık, “Düzce’de belediyeye güven eksikliği var. Esnaf parasını alamadığı için belediyeye malzeme vermiyor” dedi.

MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Erdoğan Bıyık, Öncü TV’ye yaptığı açıklamada, “Düzce’de siyasete ve belediyeye olan güven eksikliğini inşallah biz tamir edeceğiz biz onaracağız” dedi. Bıyık mevcut AKP’li belediyenin, Düzce esnafına, aldığı ürünlerin ödemesini yapamadığını iddia ederken şu açıklamalarda bulundu:

‘ESNAFIN PARASINI ÖDEMİYOR, GÜVENSİZLİK VAR’

“Bugün bakarsanız siyasete ve Düzce Belediyesine bir güvensizlik var. Düzce esnafından Düzce Belediyesi alışveriş yapmıyor. Esnaf da malzeme vermiyor belediyeye. Neden paramı alamıyorum diye. Düzce esnafının Düzce Belediyesinden birçok alacağı var. Bir Düzce Belediyesinin düştüğü duruma bakar mısınız? 

Esnafından alışveriş yapamıyor. Malzeme vermiyor, parayı alamayacağım diye. Bu güvensizlik değil midir? Oy veren binlerce Düzceli o kişileri iktidara taşıyan, o kişilere Düzce Belediyesi’ni yönet diyen binlerce kişinin doğru dürüst kaldırımı yok.”

‘BİZİM PROJEMİZ ÜZRİNDEN İŞ YAPIYORLAR’

“Dijital belediyecilik diye bir programımız var. Şimdi ben bilmiyorum ama 3-4 ay önce sayın genel başkan yardımcımıza projelerimizi taktim ettik. Sosyal medyada bunu sık sık dile getirdik. Daha önceden projelerimizi açıkladık aslında. Ama Sayın Belediye Başkanı adayı Faruk Özlü, ilk açıklamasında ‘Dijital belediyecilik yapacağız’ dedi. Biz projelerimizi açıkladık. Bakıyorum diğer adayların hepsi bizim projelerimizin üzerinden proje yapmaya çalışıyor” ifadesini kullandı.

AKP’NİN YENİ ADAYI ESKİ BAKAN FARUK ÖZLÜ

Mehmet Keleş'in istifasıyla boşalan AKP’li Düzce Belediyesi’nin Başkanlığı’na Dursun Ay seçilmişti. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP’nin 31 Mart’taki yerel seçimlerde, Düzce Belediye Başkan adayının Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Faruk Özlü olduğunu açıklamıştı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ