Politika
17 Mart 2020 ( 1753 görüntülenme )

Ekonomiye Destek: '200 MİLYAR EURO'

İspanyol hükümeti, koronavirüs salgınının etkileri nedeniyle 200 milyar euroluk bir kurtarma paketi hazırladı. Euro 2020 da önümüzdeki yıla ertelendi.

İSPANYOL EKONOMİSİ İÇİN DEV KURTARMA PAKETİ
İspanya'da koronavirüs salgınının ekonomideki etkileri nedeniyle 200 milyar euro hacminde bir kurtarma paketi hazırlandı. İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, bu rakamın ülkenin toplam milli gelirinin yüzde 20'sine tekabül ettiğini söyledi. Sanchez, krizden etkilenen işletmelerin ödemelerinin askıya alınabileceğini, ayrıca yaşlı ve tehlike altındaki kişilerin bakımı için de 600 milyon euronun üzerinde bütçe ayrıldığını kaydetti.


ÖZEL HASTANELER GENEL SAĞLIK SİSTEMİNE GİRİYOR
Öte yanda Sağlık Bakanı Salvador Illa özel hastanelerin ülkedeki genel sağlık sisteminin kontrolüne gireceğini açıkladı. Bakan Salvador Illa Pazar gecesi düzenlediği basın toplantısında, yetkililerin pandemiyle mücadelede özel

UEFA, EURO 2020'Yİ ERTELEDİ
UEFA bu yıl yapılması planlanan Avrupa Futbol Şampiyonası'nı (Euro 2020) koronavirüs salgını nedeniyle 2021'e erteleme kararı aldı. Euro 2020'nin bu yıl 12 Haziran-12 Temmuz tarihleri arasında, aralarında Almanya'nın da bulunduğu çok sayıda Avrupa ülkesinde yapılması planlanıyordu. Yeni alınan karara göre, şampiyona 2021 yazında düzenlenecek.

Kaynak: Deutsche Welle

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ