Seçimlerin ardından gündeme yönelik anket çalışmaları gelmeye devam ediyor. ABD ile inişli çıkışlı ilişkiler ve iktidarın tutarsız ekonomi politikalarının yansımaları vatandaşı da huzursuz ediyor. ADA’nın son anketine göre vatandaşın yüzde 72’si ekonominin daha da kötüye gideceğini düşünüyor.

‘HALKIN YÜZDE 72’Sİ EKONOMİ KÖTÜYE GİDİYOR’

ADA'nın yaptığı son anket sonuçlarına göre vatandaşın en büyük sorunu ekonomi. Ekonominin daha da kötüye gideceğini savunanların sayısı ise ezici çoğunlukta. Ankete göre vatandaşın yüzde 72'si 'Kötüye gidiyoruz' diyor. Söz konusu ankette "Türkiye’nin ekonomik gidişatını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna vatandaş şu cevapları verdi; %72,0 Kötüye doğru gidiyor%14,3 Aynı kalacak%13,8 İyiye doğru gidiyor.

ZAMLAR YAKIYOR
Öte yandan geçtiğimiz ay doğalgaz ve elektriğe gelen yıl içindeki ikinci zamla birlikte toplam zam oranı yüzde 30’ların üzerine çıkmış durumda. Yerel seçimlerde ‘zam yok’ söylemine karşın kara kış öncesi yapılan bu zamlar vatandaşı zor duruma düşürdü.

‘AY SONU GELMİYOR’
Market ve pazar fiyatlarındaki artış ise geçim derdini bir kat daha artırmış durumda. Yeniçağ TV’nin Ankara halinde mikrofon uzattığı vatandaş da aynı fikri savunuyor. Vatandaşın birlik olduğu tek düşünce ‘Ay sonu gelmiyor’

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ