Reklamlar
Anasayfa » Haber
19 Haziran 2017 ( 243 görüntülenme )

EHLİYET SINAVINDA YENİ DÖNEM!

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ehliyet alacak adaylara uygulanan teori sınavının soruları, yeni mevzuata göre güncellendi.


Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan yönetmelik değişiklikleri doğrultusunda Trafik Mevzuatı Komisyonu tarafından ehliyet alacaklar için uygulanacak teori sınavı soruları, güncel öğrenim programlarına uygun olarak yeniden düzenlendi ve farklı soru teknikleri ile görsellerden faydalanılarak yeni sorular oluşturuldu.

Ehliyet teori sınavlarında ilk yardım ve sağlık bilgisi testinden 12, trafik ve çevre bilgisi dersinden 23, motor ve araç tekniği bilgisinden 9, trafik adabı dersinden 6 olmak üzere sürücü adaylarına 50 soru yöneltiliyor. Bakanlığın güncellediği yeni havuzdaki sorular, daha çok şekilsel içeriklerden oluşuyor. Sürücü adayları, 29 Temmuz 2017'de yapılacak teori sınavına yeni sorularla girecek.

EHLİYETLE İLGİLİ DÜZENLEMELER

Milli Eğitim Bakanlığınca en son, 2018'den itibaren tüm illerde motorlu taşıt sürücü kursu sınavlarının elektronik sınav ortamında yapılması, böylece kağıt ve kalemin kullanıldığı sınavların kaldırılması kararı alındı. Bakanlıkça, bu kapsamda Türkiye genelinde uygulanan elektronik sınavlardaki soru havuzu da güncelledi.

kaynak:yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İsmail Türüt'ten Bahçeli'ye SERT ÇIKIŞ! BİZİ BİNGÖL'DE VURDULAR! Cemil Bayık: TSK'yı PKK yargılattı Terör Mardin'de! Sınır Hattı Tanklarla Kapatıldı Şemdinli'de Patlama: 2 Asker Yaralı! Kılıçdaroğlu'ndan HÜKÜMETE ÇARPICI ÇIKIŞ!.. İsmail Kahraman'dan Skandal Üstüne Skandal!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Çok Üzülürseniz, Bakınız Neler Oluyormuş...