Genel
18 Ocak 2019 ( 207 görüntülenme )

AKP'li aday... OKULDA PROPAGANDA!..

AKP Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, seçim ziyaretlerine başladı. Alan’ın seçim ziyaretlerinde okullar ve sınıflar yer aldı.


Zonguldak Eğitim Sen Şubesi, AKP Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan'ın okul ziyaretlerine tepki gösterdi. Eğitim Sen, ziyaretlerin YSK'nin kararına aykırı olduğunu belirtti.

'AKP ADAYININ OKULLARDA İŞİ NE'

Alan’ın okulları ziyaret etmesine tepki gösteren, Zonguldak Eğitim Sen Şube Yürütme Kurulu “Başından sonuna adaletsiz ve hukukun en temel kurallarının yok sayıldığı yerel seçim koşullarında okullarda iktidar partisi adayına İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul müdürlüğü hangi gerekçeyle izin vermiştir. Bu faaliyetin adı açıkça çocukların siyasal olarak istismar edilmesidir ve bu duruma derhal son verilmelidir” açıklaması yaptı.

YSK’nin “Mabetlerde, okullarda, kışla, karargah, ordugah gibi askeri bina ve tesislerle askeri mahfillerde ve kamu hizmeti görülen diğer yerlerde kapalı yer toplantısı yapılamayacak.” kararını hatırlatan Eğitim Sen, karara uyulması gerektiğini belirterek, açıklamalarına şöyle devam etti; 

'BÖYLE SEÇİM ÇALIŞMASI OLMAZ'

“Ancak özellikle okullarda siyasi toplantı ve propaganda yapılması yasak olmasına rağmen, iktidar partisi adaylarının seçim dönemlerinde okullara yaptıkları ziyaretleri resmen ‘seçim çalışması’ işlevi görmektedir. Birer eğitim yuvası olması gereken okulların içinde ya da bahçesinde, hiçbir şekilde seçim çalışması yapılamaz.”

kaynak:cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ