Genel
15 Haziran 2017 ( 7602 görüntülenme )

Arslan Bulut Açıkladı... BERBEROĞLU DAVASI FENA KARIŞTI!..

ARSLAN BULUT: EĞİT-DONAT VAKASI BAŞLI BAŞINA BİR SUÇTUR

Yeniçağ yazarı Arslan Bulut, tutuklanan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu vakasını aydınlatan bir yazıyı bugün köşesinden kamuoyuna duyurdu.

Enis Berberoğlu'nun tutuklanması vakasının perde arkasını görebilmek için Arslan Bulut'un o açıklamasını buradan sizlere duyuruyoruz.

İŞTE "Enis Berberoğlu Kimin Damadı?" BAŞLIKLI O YAZI:

"MUHALİFLERİ SUSTURMAK"

"Türkiye'de her geçen gün hukuk, rayından çıkarılıyor. Hukuk sistemi, zaman zaman adalet için değil, muhalifleri susturmak için kullanılıyor. Enis Berberoğlu'na verilen ve "iyi hal"den 25 yıla düşürülen müebbet hapis cezası başka nasıl açıklanabilir?"

"ALDIĞI CEZA FRETÖ'DEN DEĞİL, CASUSLUK"

"Berberoğlu "devletin gizli kalması gereken bilgi ve belgelerini askeri ve siyasal casusluk amacıyla temin etmek" ve "FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek"le suçlandı ama ceza ilk suçlamadan verildi. FETÖ'cüler serbest bırakılırken gazeteci bir milletvekili tutuklandı!"

"HABER YAYINLAMAKLA CASUSLUK OLUR MU"

"Peki devletin gizli kalması gereken bilgi ve belgeleri, hangi ülke hesabına askeri ve siyasal casusluk amacıyla temin edilmiş? Böyle bir suçtan ceza verilebilmesi için lehine casusluk yapılan ülkeyle irtibatın somut delillerinin ortaya konulması gerekir! Bu soruların cevabı verilmeden alelacele karar verilmesi hukuki bir zorunluluktan kaynaklanmıyor!" 

"AYNI HABER 14 AY ÖNCE AYDINLIK TARAFINDAN DA YAPILMIŞTI"

Ayrıca devletin bütün bilgi ve belgelerinin gizli kalması gerekmez ki? Mesela MİT TIR'ları konusu, basında çıktığı için Türkiye, Suriye bataklığında boğulmaktan kurtuldu! Fakat bu haberler, siyasi iktidarın, Türkiye'yi nasıl bir uçuruma sürüklediğini de gösterdi. Bu sebeple halkın desteği azaldı. Öyle ki bu tartışmalar sırasında 7 Haziran 2015 seçimleri yapıldı ve AKP, tek başına iktidarı kaybetti. Tek başına bu haber yüzünden mi oldu? Elbette değil ama bu haberler iktidarın ne yapmak istediğinden emin olmayan kitlelerin bir kısmını, seçimden bir ay önce iktidar aleyhine çevirdi. İşte Cumhuriyet'i ve yazarlarını hedef almalarının bir sebebi budur. Yoksa aynı haber, Aydınlık gazetesinde 14 ay önce yayınlanmıştı."

"SAVAŞ SUÇU"

"Bir de işin uluslararası boyutu var. Onu da CHP Genel Başkan Yardımcısı Engin Altay hatırlattı ve "Bu dosya Erdoğan'ın uluslararası mahkemelerde savaş suçlusu olarak yargılanmasına zemin oluşturan dosyadır. Gün gelecek milletvekilimize 25 yıl hapis veren dosya nedeniyle Erdoğan uluslararası mahkemelerde savaş suçlusu olarak yargılanacaktır." dedi. Yani bu haberler delil gösterilerek siyasi iktidar üzerinden, Türkiye, terör gruplarına silah vermekle suçlanabilir? Zaten Suriye'nin bu konuda resmi başvuruları vardır! "

"EĞİT DONAT MESELESİ BAŞLI BAŞINA BİR SUÇTUR"

Fakat böyle bir ihtimal var diye haberciler Türkiye'nin aleyhine casusluk yaptı diye suçlanamaz. Zira Türkiye'nin Suriye politikası, iç hukuk bakımından başlı başına bir suçtur. "Eğit-donat" gibi projelerle "yabancı ülke aleyhine asker toplamak" gibi suçlardan siyasi iktidar yargılanması gerekirken bu suçu ortaya çıkaran gazetecilere casus muamelesi yapılması, telâşın büyüklüğündendir!
Suçluların telaşı tabii..."

Kaynak:  Arslan BULUT/Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ