31 Mart Seçimlerine sayılı günler kala anketler de peş peşe geldi. Avrasya Kamuoyu Araştırma Merkezi (AKAM) Balıkesir'in en büyük ve önemli ilçelerinden biri olan Edremit için 16-21 Mart arasında yaptığı anketi açıkladı.

Daha önce de Edremit Belediye Başkanlığı yapan, seçim döneminde birçok komplo ile karşılaşan CHP'den Millet İttifakı'nın adayı Hasan Arslan diğer adaylara fark atıyor. DSP ile de yakın ilişkiler kuran, DSP'nin açık açık destek verdiği Arslan'ın oy oranı yüzde 60'lara dayanmış durumda.

MİLLET İTTİFAKI ADAYI ARSLAN AÇIK ARA ÖNDE

AKAM'ın anketine göre; Millet İttifakı'nın CHP'li adayı Hasan Arslan yüzde 55.2, Cumhur İttifakı'nın MHP'li adayı Tuncay Kılıç 29.4, bağımsız aday eski belediye başkanı Kamil Saka da 7.8 oy alıyor. Sol cenahtan iki ismin yarışmasına rağmen halkın oyları böldürmediği ortaya çıktı. AKP'nin Balıkesir'de MHP'ye bıraktığı ilçelerden olan Edremit'te Cumhur İttifakı'nın adayı MHP'li Tuncay Kılıç'ın açık ara düşüşte olduğu görülüyor.

30 sene Güre Beldesi'nde başkanlık yapan 2014 seçimlerinde CHP'den Edremit Belediye Başkanı Seçilen partisi 31 Mart Yerel Seçimlerinde de partisi aday göstermeyince önce DSP'ye giden oradan 'hayır' cevabı alınca bağımsız aday olan Kamil Saka'nın da düşüşte olduğu ankette bildirildi.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ