Genel
30 Haziran 2019 ( 43 görüntülenme )

Edinmeniz Gereken 6 Sağlıklı Yaşam Alışkanlığı...

Havaların ısınmasıyla giysilerimiz incelmeye başladı. Peki ya bedenimiz? Sadece diyet yapmanın zayıflama konusunda yeterli olmadığını biliyorsunuzdur. Bu nedenle sağlıklı beslenmenin yanı sıra sağlıklı aktivitelerde de bulunmanız gerekir. İşte günlük yaşantınıza dahil etmeniz gereken 6 alışkanlık…

1- Yürüyüş

Havaların ısınması ya da soğuması hiç fark etmez yemek yedikten sonraki uyuma isteğini bile sadece hareket etmek engeller. Spor salonlarına ayıracak vaktiniz yoksa en az 20 dakikalık bir yürüyüş bile yediklerinizi daha kolay sindirmenize yardımcı olacaktır.

Öte yandan günde 10 bin adım atmayı alışkanlık haline getirin. Telefonunuza indirebileceğiniz uygulamalardan yardım alarak günde kaç adım attığınızı takip edebilirsiniz.

2- Düzenli uyku

Her şeyin başı sağlıklı bir uyku düzeninden geçiyor. Sabah uykunuzu alarak uyandığınızda gününüzün kötü geçme ihtimali oldukça düşüktür. Ayrıca gün içerisinde vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi temin etmesi adına uykunuzu almanız oldukça önemli.

3- Su içmek


"Sıcak havalarda en çok ihtiyaç duyulan besin nedir?" diye sorsak hep bir ağızdan "Su" cevabını verirsiniz. Yaşamımızdaki en temel besin olan suyu kesinlikle es geçmemelisiniz. Günde en az 2 litre su içmelisiniz ki bunun sonucunda hem enerjik olacaksınız hem de cildiniz daha sağlıklı gözükecektir.

4- Yemekleri pişirirken dikkat etmelisiniz

Yemeklerinizi ne kadar organik malzemelerden yapsanız da bir o kadar önemli olan konu onları nasıl pişirdiğinizdir. Yemeklerinizi buğulama ya da haşlama yaparak pişirmenizi öneririz.

5-Ev yemeği tercih edin

Her zaman dışardan yemek yemek olmaz. Bu durum sizi hem ekonomik hem de sağlık açısından oldukça zarara sokabilir. Bu nedenle evde pişen yemekleri tercih etmeniz oldukça doğru bir tercih olmasının yanı sıra daha da güvenilir olacaktır.

6- Yemek yerken dizi/film izlemeyin.

İzlediğiniz dizide veya filmde oldukça heyecanlı bir anı izliyorsanız atıştırmalığınızın bittiğini bile fark edemezsiniz. Bu sebeple televizyon karşısında ne atıştırdığınıza dikkat edin. Atıştırmalıklarınız sağlıklı olsun.

Yemeklerinizi de televizyon karşısından yemeyin. Kanepede bir şeyler izlerken yemeğe odaklanamazsınız ve yemeğiniz bittiğinde doymamış hissedersiniz.

Kaynak: ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ