15794 görüntülenme07 Ocak 2019
İstanbul'da yer alan bir alışveriş merkezindeki mekanda, türbanlı kadınlara hakaret ettiği iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Deniz Çakır ile ilgili Ece Erken açıklama yaptı. Erken olaya şahit olan garsonun "Anlatılan gibi değil, Deniz Çakır haklı" dediğini aktardı.

BAŞÖRTÜYÜ ÖNE ÇIKARDILAR

İstanbul'da bir kafede türbanlı kadınlara hakaret ettiği öne sürülen Deniz Çakır hakkında Ece Erken açıklama yaptı. Erken bugün yaptığı yayında olayın yaşandığı mekana gittiğini ve olaya şahit olan garsonla konuştuğunu söyledi.

DENİZ ÇAKIR HAKLI

Ece Erken açıklamasında şunları söyledi: "Ben dün kafeye gittim ve olayın şahidi garsonla konuştum. Garson 'Anlatılan doğru değil Deniz Çakır haklı' dedi. Ben olayı tarafsız anlatıyorum. Deniz Çakır ile tanışmak istediler." Ece Erken garsonun mahkemede de şahitlik yapacağını söyledi.

NE OLMUŞTU?

İstanbul'daki bir alışveriş merkezinde bulunan mekanda oturan, bir kısmı başörtülü 7 kadın, oyuncu Deniz Çakır'ın kendilerine hakaret içeren söylemlerde bulunduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, suç duyurusu üzerine, oyuncu Deniz Çakır hakkında ''hakaret'' suçundan soruşturma başlatmıştı.

KABATAŞ PROVOKASYONU

Öte yandan sunucu Ece Erken olayın yaşandığı mekana giderek dikkat çeken görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşıt. Erken videoda “Bazı şeyler hiç de göründüğü gibi değil. Hemen suçlamayalım kimseyi” ifadelerini kullanması şüphe yarattı. Ece Erken’in bu sözleri söylemesi seçim öncesinde “Yeni bir Kabataş provokasyonu mu” sorularını akıllara getirdi.

KABATAŞ OLAYI NEYDİ

Gezi Parkı direnişi sürecinde Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu’nun gelini Zehra Develioğlu, Kabataş’ta “100 kişilik, yarıçıplak erkeklerin saldırısına uğradığını” iddia etmiş, bu iddialar yandaş gazetelerde geniş yer bulmuştu. Daha sonra olaya ilişkin görüntülerde ise böyle bir olayın olmadığı yani Zehra Develioğlu’nun yalan söylediği ortaya çıkmıştı.

KABATAŞ YALANI

Kabataş yalanı olarak tarihe geçen olayla ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı. MOBESE görüntüleri, ‘içeriden' anlatımlar ve son olarak polis raporuyla çürütülen ‘Kabataş yalanı'nın yayılmasını sağlayan ‘mağdur' Z.D. ile söyleşinin altında imzası bulunan Star Gazetesi çalışanı Elif Çakır’ın kendisine “Bunları bu kadın mı anlattı?” diye soran editörüne, “Konuşacak hali yoktu. Ne anlatabilirdi ki? Ama ne demek istediğini ben anladım” karşılığını verdiği öğrenilmişti.

ELİF ÇAKIR’IN YALANLARIYMIŞ!


Söz konusu söyleşinin yayınlandığı Star gazetesinde o dönem politika editörü olarak görev yapan gazeteci Murat Seçkin, Taraf'taki yazısında, o gün gazetenin mutfağında yaşananları anlattı. Elif Çakır’ın Zehra Develioğlu yerine kendi cümlelerini habere koyduğunu söyledi. Bu itiraflara ilişkin en çarpıcı yorum Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’dan geldi. Ahmet Hakan, Hürriyet gazetesindeki köşesinde “O fanteziler Elif Çakır’ınmış” başlığıyla trajikomik olaya ilişkin çarpıcı yorumlarda bulundu.

Kaynak: Sözcü/ Sputnik/Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ