ABD Başkanı Trump'ın Türkiye'ye yönelik paylaşımların ardından iki ülke arasında yaşanan gerginlik karikatürlere konu oldu.

ABD Başkanı Donald Trump, dün Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda "Türkiye'yi ekonomik olarak mahvetmek" ile tehdit etti. Trump'ın bu açıklamalarına birçok Türk yetkili sert tepkiler göstermişti. New York Times, Trump'ın Türkiye hakkındaki açıklamalarıyla ilgili bir karikatür yayımladı.ABD'nin yüksek tirajlı gazetesi New York Times'da yer alan karikatürü Patrick Chappatte çizdi.

‘TRUMP EN İYİ MÜTTEFİKLERİYLE BÖYLE KONUŞUR’

Karikatürde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın elinde bir telefon tuttuğu ve bu telefonda Donald Trump'ın Twitter üzerinden "Türkiye'yi ekonomik olarak mahvedeceğiz " paylaşımının açık olduğu görülüyor. Erdoğan'ın yanındaki takım elbiseli kişi ise "İyi tarafından bakacak olursak en iyi müttefikleriyle böyle konuşuyor" diyor."Sürpriz! Trump Twitter'da" başlığıyla yayımlanan karikatürde Trump'ın müttefikleriyle konuşurken kullandığı dile dikkat çekildi.

NELER YAŞANIYOR?

TRUMP 'TÜRKİYE'Yİ EKONOMİK YÖNDEN MAHVEDERİZ' DEMİŞTİ

Trump geçen gün paylaştığı mesajında Trump, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Suriye'den çekilme sürecinin başladığını duyurarak, "Eğer Türkiye Kürtleri vurursa, Türkiye'yi ekonomik yönden mahvederiz'' açıklamasını yapmıştı.

ERDOĞAN: ‘ABD’YE HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIZ’

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump arasında bir telefon görüşmesi gerçekleşi. İkili ilişkilerin yanı sıra Suriye'de yaşanan son gelişmelerin ele alındığı görüşmede, Erdoğan, mevkidaşının Suriye'den çekilme kararını memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti. Erdoğan, bu çerçevede Türkiye'nin, NATO'da müttefiki olan ABD'ye her türlü desteği vermeye hazır olduğunu hatırlattı.

TRUMP ‘EKONOMİK İLİŞKİLERİMİZİ KONUŞTUK, BÜYÜME POTANSİYELİ VAR’

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeye ilişkin, "ABD ile Türkiye arasındaki ekonomik gelişme hakkında konuştuk, ki burada gerçekten genişleme için büyük bir potansiyel var" yorumunu yaptı.

ABD Başkanı Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile dün telefonda yaptığı görüşmeye ilişkin Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Trump, bu yeni açıklamasında ‘Türkiye saldırırsa ekonomik yönden mahvederiz’ söylemine hiç değinmedi ve aksine ekonomik ilişkilerin iyi gittiğini vurgulayarak şu mesajı paylaştı;

‘EKONOMİK İLİŞKİLERİMİZİ GELİŞTİRECEĞİZ’

"IŞİD kalıntılarına karşı son iki haftadır verdiğimiz başarılı mücadele ve 20 millik (32 kilometre) güvenli bölge dahil ilgili tüm meseleler hakkında nerede durduğumuzu aktarmak için Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile konuştum. Ayrıca ABD ile Türkiye arasındaki ekonomik gelişme hakkında da konuştuk, ki burada gerçekten genişleme için büyük bir potansiyel var" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Yeniçağ/ Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ