2886 görüntülenme16 Mayıs 2019
NTV’de önceki akşam ekranlara gelen Siyasi İşler programında tartışma yaratan sözler sarf edildi. Programda İstanbul seçimleri konuşulurken HDP’nin alacağı tavır da masaya yatırıldı. Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyesi Burhanettin Duran’ın pkk terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’a “sayın” demesi tepki çekti.

CUMHURBAŞKANLIĞI GÜVENLİK KURULU ÜYESİ MASADA

Programa; Siyaset Ekonomi Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Genel Koordinatörü, Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyesi ve Sabah gazetesi yazarı Burhanettin Duran, Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu ve Hukuk Akademi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Lütfü Avşar katıldı.

Program sunucusu, Burhanettin Duran’a, "HDP'nin de tavrını sormak isterim Burhanettin Duran. Henüz bir karar açıklamadı, ne dersiniz, ne düşünüyor HDP?" diye sordu.

CUMHURBAŞKANLIĞI KURUL ÜYESİ DURAN: ‘..SAYIN ÖCALAN’

Burhanettin Duran ise, "HDP içerisinde, sanıyorum sayın Öcalan’ın son açıklaması, bu Suriye'deki YPG'nin tavrı ile ilgili, Türkiye'nin hassasiyetlerinin dikkat edilmesi gerektiğiyle ilgili açıklaması bir tür bir iç tartışma oluşturdu" ifadelerini kullandı.

Kaynak: odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ