Politika
04 Ağustos 2018 ( 247 görüntülenme )

DÜNYA PROJESİ ÇÖKTÜ!..

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in 3 milyar TL harcadığı ve “En büyük projem” dediği, Başkent’in de kara deliği haline gelen Ankapark’ın işletme ihalesi teklif veren firma olmaması nedeniyle 4. kez ertelendi.

‘MİMARLAR ODASINDAN TEKLİF’

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne yasaya aykırı şekilde 29 yıllığına tahsis edilen Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisindeki Ankapark’ın işletme ihalesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Encümen Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Ankapark ihalesinin yapıldığı salon dışında “Talipli var mı, istekli var mı?” sorusunun yönetilmesi üzerine Mimarlar Odası Ankara Şubesi Kent İzleme Merkezi’nden Redife Kolçak, “Halk adına istekliyiz” karşılığını verdi. Kolçak bunun üzerine ihale salonuna davet edildi.

‘ANKAPARK’I ÇİFTLİĞE GERİ İADE EDİN’

“Kamu zararının önünü geçebilmesi adına halk adına Ankapark’ın tasfiye edilmesini ve içindeki oyuncakların hurda ihalesinin yapılması talebini” ihale komisyonuna ileten Kolçak, hurda ihalesinden elde edilen gelirin de belediye bütçesine kaydedilerek kamu zararının önlenmesi önerisinde bulundu. Kolçak, “Halk adına Ankapark’ın AOÇ’ye iade edilmesini talep ediyoruz. 2886’ya göre ihale edilmesi yönteminin başarısız olduğu ortadadır. Artık bu yöntemden vazgeçilerek, halkın ve kamunun zararı engellenmeli” dedi.

‘ZARARI GÖKÇEN’TEN ALIN’

Ankapark’ın işletme ihalesinin de hukuksuz olduğunu belirten Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Bu bir ihanet inşaatıdır. Ankapark’ın işletmesi ne hukuken ne de ekonomik olarak mümkün değil, hurda karşılığı söküm ihalesi yapsınlar, kamu zararını da Gökçek’ten tazmin etsinler” dedi.

Kaynak: Birgün

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ