2448 görüntülenme 05 Haziran 2017
TERÖR SALDIRISINA HİÇ ALDIRMADI

İngiltere'nin başkenti Londra'daki kamyonetli ve bıçaklı saldırı sırasında bölgeden kaçanlar arasında bir kişinin sakin adımlarla yürümesi ve birasını elinden bırakmaması sosyal medyada esprili yorumlara neden oldu. 

Kullanıcılar, fotoğrafın 'terörizme boyun eğmeyen Batılı yaşam tarzını' sembolize ettiği yorumunu yaptı.

Bu kişinin yanındakiler koşarken yavaş adımlarla yürümesi ve elindeki birayı bırakmaması İngilizlerin içmeye özellikle de birayaolan merakı ile birleşince sosyal medyada birçok kullanıcı tarafından 'Batılı yaşam tarzının terörizme karşı boyun eğmemesinin' sembolü olarak yorumlandı.

'BU SAHİP OLDUĞUMUZ KARA MİZAHIN BELİRTİSİ'

​Fotoğraf sosyal medyada binlerce kez paylaşıldı diye yazan The Mirror gazetesi "Bu sahip olduğumuz kara mizah ve kahkayı zor zamanlardan kurtulmak için kullandığımızın belirtisi" ifadelerini kullandı.

Guardian'da yazan Hugh Muir de saldırıdan sonraki makaleside "Biz dışarı çıkıp dansetmeyi, içmeyi ve yemeyi seviyoruz. Yobazlara göre bunlar önemsiz ve çürümüş. Onlar küçük eylemler olsa da siyasi sembolizm taşıyor. İstediğimiz yere gider, isteğimizi yapar ve istediğimizi giyeriz. Seçtiğimiz kişiyi severiz çünkü bize bunları geniş ölçüde sağlayan bir siyasi sistem ve toplumsal yapıya sahibiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ