Sözcü yazarı Rahmi Turan'ın, Saray'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşen ismin Muharrem İnce olduğunu açıklamasının ardından Uğur Dündar, aynı ihbarın kendisine de geldiğini ancak belge olmadığı için dikkate almadığını söyledi.

‘BELGESİ YOK, İTİBAR ETMEDİM’

Sözcü yazarı Rahmi Turan, Saray'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşen ismin Muharrem İnce olduğunu açıkladı. Gündeme bomba gibi düşen açıklamanın ardından 'haberin kaynağı kim?' tartışması yaşandı. Gazeteci- yazar Uğur Dündar ise, aynı ihbarın kendisine de geldiğini ancak belge olmadığı için dikkate almadığını söyledi.

Dündar kaynağın ismini gazetecilik gereği açıklamayacağını da belirtti.Dündar konu ile ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi;

‘BU İHBARI SARAY DA İNCE DE YALANLADI’

"Muharrem İnce'nin Saray'a gidip görüştüğü iddiası geçen hafta bana da geldi.Haber kaynağım yüzde yüz doğru diyordu.Ama belge yoktu.Hiç düşünmeden 'Bu haber Uğur Dündar CHP'yi dizayn etmeye mi çalışıyor' yorumuna sebep olur o nedenle girmem' diyerek reddettim. Sonra M.İnce ile ile konuştum. Kesin bir dille gitmediğini söyledi. Saray da sert biçimde yalanlıyordu.

‘KILIÇDAROĞLU ACİLEN BU DURUMU AYDINLATMALI’
Böyle bir durumda haberi yapmamakla çok yerinde bir karar aldığıma inandım. Yaşadıklarımı gece Deniz Bayramoğlu'nun CNNTurk'teki programına katılarak anlattım. Meraklısı oradan dinleyebilir. Ayrıca Haberturk'e, Hülya Hökenek'in programına katılıp tüm bildiklerimi orada da paylaştım.Şimdi Sn.Kemal Kılıçdaroğlu'na düşen görev,parti içi denetim mekanizmasını çalıştırıp bu kumpasın acilen aydınlatılmasını ve sorumluların cezalandırılmasını sağlamak olmalı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ