31017 görüntülenme28 Haziran 2019
İYİ Parti Milletvekilleri Meclis'te düzenledikleri basın toplantısında terörist başı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan'ın TRT'ye çıkarılmasına ilişkin suç duyurusunda bulunacaklarını belirttiler.

Partisi adına açıklamada bulunan Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, "Salı günü grup toplantımızı müteakiben, İYİ Parti Grubu olarak 39 Milletvekilimizle birlikte, O. Öcalan teröristinin TRT'ye çıkartılması ile alakalı suç duyurusunda bulunacağız" ifadelerini kullandı. Ağıralioğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

‘KIRMIZI BÜLTENLE ARANAN BİR ALÇAĞA TRT MİKROFON UZATAMAZ’

"TRT, Türk milletinin, vakarını örseleyecek bir yayın politikası gerçekleştiremez. TRT'nin haberleri Türk devletinin, Türk varlığının istikbaline kastetmiş alçaklara açık hale getirilemez. TRT'de bir terörist seçim sonuçlarını etkileyecek şekilde haberleştirilemez. Kırmızı bültenle aranan bir alçağa TRT mikrofon uzatamaz. Bunun arkasında kimler varsa bu iradeye imkanı kim oluşturmuşsa ortaya çıkacak. Salı günü TBMM Grup Toplantımızdan sonra 39 mebusumuzla birlikte TRT'nin yayın politikası, bu politikaya onay verenler, bunun arkasında imzası ve iradesi olanlarla ilgili suç duyurusunda bulunacağız."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ