8575 görüntülenme08 Temmuz 2020
Atakan Sönmez ile Satır Arası'na konuk olan Cumhurbaşkanı aday adayı Dr. Serdar Savaş, neden cumhurbaşkanı adayı olduğunu ve nasıl bir ülke hayal ettiğini açıkladı. Savaş, 'Türkiye'nin temel sorunları nedir' sorusuna çarpıcı bir yanıt verdi.

'Türkiye'nin iki temel sorunu var; biri cumhurbaşkanlığı sistemi, diğeri cumhurbaşkanının kendisi'
Serdar Savaş, Atakan Sönmez'in 'Size göre Türkiye'nin en önemli 3 meselesi nedir sorusuna, "Birincisi Cumhurbaşkanlığı sistemi, ikincisi cumhurbaşkanının kendisi, üçüncüsü ise adalet" yanıtını verdi. Savaş, "Aslında 3 mesele dediğiniz için adaleti de ekledim aslında cumhurbaşkanlığı sistemi ve cumhurbaşkanının bizatihi kendisi ülkenin önündeki en büyük sorundur. Bu sorun çözüldüğünde Türkiye uçacak gidecek. Diğer sorunlarını da çözmeye başlayacak" dedi.

ÇUKUROVA ÇOCUĞUYUM
Nezaketsiz samimiyet kabalıktır, samimiyetsiz nezaket ise bir hiçtir" diyen Serdar Savaş, "Ben zaman zaman nezaket sınırlarını aşabiliyorum. Ama samimiyetimizden kimsenin şüphesi olmasın. Kişiliğimin oluşmasında Adana'nın ve Çukurova'nın çok büyük etkisi var. Bu bıçkınlık ve haksızlık karşısında sessiz kalamamam biraz da bundan kaynaklanıyor" dedi.

Kaynak. Gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ