Reklamlar
Anasayfa » Haber
17 Nisan 2017 ( 858 görüntülenme )

Döviz Yeniden Yükselişte!

Referandum sonrası belirsizliklerin sona ermesinin etkisiyle 3.63 liraya gerileyen dolar ve 3.86 liraya gerileyen euronun yönü, sonuçlara ilişkin tartışmaların etkisiyle yeniden yukarıya döndü.


Referandumdan yüzde 51.4 evet çıkmasıyla, "yeni bir seçim olasılığının gündemden düştüğü" algısıyla, geçen haftayı 3.70 lira dolayında kapatan dolar yeni haftaya 3.63 - 3.64 lira ve geçen hafta son gününde 3.90 lira dolayında işlem gören euro da 3.86 - 3.87 lira aralığında başladı. Ancak, kısa sürede dolar keskin bir toparlmanma ile 3.68 lirayı, euro da 3.90 lirayı terst etti.

Piyasalarda gözler Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı/ Demokratik Kurumlar ve İnsan Hakları Birimi (AGİT/ DKİHB) tarafından oluşturulan Sınırlı Referandum Gözlem Heyeti'nin (SSGH) bugün yapacağı açıklamaya çevrildi.

Piyasa analistlerine göre, referandum sonuçlarına ilişkin tartışmalar nedeniyle, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisinden 23 parlamenter ve görevli, AGİT/DKİHB’den 40 uzun dönemli gözlemci ve 63 uzman görevli olmak üzere 26 ülkeden gözlemcinin bugün 15.00’de yapacağı açıklama izlenecek. Analistlere göre, referandum sürecinde ilişkilerin gerildiği Avrupa Birliği'nden (AB) gelecek açıklamaların da piyasalarda etkili olabilecek.

Kaynak:dha

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FLAŞ!.. SURİYELİ VEKİL TÜRKİYE'nin TEZLERİNİ DOĞRULADI!.. EGE DENİZİ'NDE DEPREM! Eski İçişleri Bakanı Tantan, Referandum Kararını Açıkladı! Kuzey Kore'ye KARŞI OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI!.. BAKAN'DAN ÜRETİCİLERE ŞAŞIRTICI AÇIKLAMA!.. 12 İlde FETÖ Operasyonu! YENİ KİMLİKLERLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA! Binali Yıldırım'dan Adil Öksüz sorusuna yanıt

Bakmadan Geçme!

KAPAT
BÜYÜK İDDİA... TERİM'E REKOR TAZMİNAT!..