Reklamlar
Anasayfa » Haber
12 Temmuz 2017 ( 566 görüntülenme )

DOLARDA SON DURUM!

Bankalararası piyasada dolar/TL 3,61'in üzerinde seyrediyor.Giderek daha fazla sayıda gelişmiş ekonomide faizlerin yükseleceği beklentisiyle gelişmekte olan ülke para birimleri genelinde görülen ve dolar/TL'yi bir haftada 3,50'li seviyelerden 3,60'ın üzerine taşıyan satış baskısı ABD kaynaklı siyasi haber akışıyla zayıfladı.

Dün gün içinde 3,64'ü aşan dolar bankalararası piyasada dolar 3,61'in üzerinde seyrediyor. Euro 4,14 civarında hareket ediyor. Dolar, ABD Başkanı Donald Trump'ın en büyük oğlunun geçen yılki seçimlerde Rusya'dan yardıma açık olduğuna işaret eden yazışmaların ardından Asya piyasalarında euro karşısında 14 ayın en düşük seviyelerinde seyrediyor.

Doların belli başlı altı para biriminden oluşan sepet karşısındaki seyrini izleyen dolar endeksi önceki hafta gördüğü dokuz ayın en düşük seviyesi olan 95.470'in üzerindeki seyrini sürdürüyor. Piyasalar Fed Başkanı Janet Yellen'in bugün saat 17.00'de Kongre'ye yapacağı açıklamaları bekliyor.Yatırımcılar Fed'in bilançosunu azaltmaya ne zaman başlayacağı konusunda ipuçlarına bakacak.

Kaynak: yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

METEOROLOJİ İSTANBUL İÇİN UYARDI! BEŞİKTAŞ'TAN KONYASPOR'A ÇARPICI HAMLE!.. AKP ÇÖKTÜ!.. ANTALYA CUMHURİYET BAŞSAVCI VEKİLİNDEN AKIL ALMAZ TEHDİT! ŞOK!..Ümit Özdağ ve Yusuf Halaçoğlu’na SALDIRI GİRİŞİMİ! TÜRKÇE DERS KİTABI BASTILAR... BİLİM, İLİM, AKIL, MANTIK UÇTU! FLAŞ!.. KERKÜK'TEN BÜYÜK ÇIKIŞ!.. KRİTİK YAŞ TOPLANTISI BİTTİ!.. Necdet Özel'den ŞAŞIRTICI FETÖ BEYANATI!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Baş Ağrısını Gidermek İçin Ne Yapmalı?