Genel
12 Temmuz 2017 ( 601 görüntülenme )

DOLARDA SON DURUM!

Bankalararası piyasada dolar/TL 3,61'in üzerinde seyrediyor.Giderek daha fazla sayıda gelişmiş ekonomide faizlerin yükseleceği beklentisiyle gelişmekte olan ülke para birimleri genelinde görülen ve dolar/TL'yi bir haftada 3,50'li seviyelerden 3,60'ın üzerine taşıyan satış baskısı ABD kaynaklı siyasi haber akışıyla zayıfladı.

Dün gün içinde 3,64'ü aşan dolar bankalararası piyasada dolar 3,61'in üzerinde seyrediyor. Euro 4,14 civarında hareket ediyor. Dolar, ABD Başkanı Donald Trump'ın en büyük oğlunun geçen yılki seçimlerde Rusya'dan yardıma açık olduğuna işaret eden yazışmaların ardından Asya piyasalarında euro karşısında 14 ayın en düşük seviyelerinde seyrediyor.

Doların belli başlı altı para biriminden oluşan sepet karşısındaki seyrini izleyen dolar endeksi önceki hafta gördüğü dokuz ayın en düşük seviyesi olan 95.470'in üzerindeki seyrini sürdürüyor. Piyasalar Fed Başkanı Janet Yellen'in bugün saat 17.00'de Kongre'ye yapacağı açıklamaları bekliyor.Yatırımcılar Fed'in bilançosunu azaltmaya ne zaman başlayacağı konusunda ipuçlarına bakacak.

Kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ