Reklamlar
Anasayfa » Haber
21 Nisan 2017 ( 309 görüntülenme )

Dolarda SON DURUM!

Referandum sonrası, haftanın son gününe dolar 3.63 – 3.64 lira aralığında başlarken, euro da dün akşamki 3.90 liralık düzeyini koruyor. Dolar ilk işlemlerde 3.64 lira sınırını aşarak 3.6428 liraya kadar çıkarken, euro da 3.9028 lirayı gördü.


Referandumda anayasa değişikliğinin yüzde 51'in biraz üzerinde çıkan "evet" oyları ile kabul edilmesi erken seçim riskinin oldukça azalmasına neden olurken; analistlere göre piyasalar için önümüzdeki dönemde ana gündem konuları siyasi gelişmeler, AB ile ilişkiler, idam referandumu, yapısal reformlar ve jeopolitik riskler olacak.

Moody's: Az farklı "evet" "kredibilite" üzerinde baskı oluşturdu.

Kredi derecelendirme şirketi Moody's'in "Türkiye: Referandumda az farkla 'evet' çıkması, kredibilite üzerinde baskı oluşturan politik belirsizliği uzatıyor" başlıklı araştırma notunda, "Referandumda anayasa değişikliğine çok az bir farkla destek çıkması, Türk toplumundaki kutuplaşmanın süreceğini gösteriyor" uyarısı yapıldı.

Moody's'in dün açıkladığı Araştırma notunda, bu gelişmenin de hükümetin odağının "hem iç politika hem de jeopolitik risklere" yoğunlaşmasına neden olacağına dikkat çekildi.

"Türkiye'nin ekonomik büyümesinin düşük kalmasına yol açacak"


Olağanüstü hal uygulamalarına bağlı "gergin siyasi atmosfer"in de "iş dünyası ve tüketici güvenine" olumsuz yansımasını sürdürmesinin beklendiği de vurgulanan Moody's araştırma notunda, bu durumun da Türkiye'nin ekonomik büyümesinin düşük kalmasına yol açacağı belirtildi.

Moody's araştırma notuna göre, Türkiye'deki kutuplaşmanın yanında, bölgedeki jepolotik riskler, politikadaki bilirsizlikler ve tüm bunların yanında Türkiye'nin dış finansmana olan ihtiyacının da giderek artması, ülkenin kredibilitesini baskı altında tutmaya devam edecek.

Kaynak:dha

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ŞENLİK VAR ŞENLİK!.. ADALET YÜRÜYÜŞÜNE ŞIK DESTEK!.. BBC: Müslüman Kardeşlerin Lideri Öldürüldü! Adana'da DEPREM! Bahçeli ve Yıldırım Arasında Sürpriz Görüşme! Ayyıldız Tim'den PKK'YA ŞOK! BARZANİ'den İNANILMAZ HAMLE!.. BATMAN'DA SALDIRI ANI GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI! RUSYA'DAN İNGİLTERE'YE TEHLİKELİ UYARI!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ŞOK!.. Canikli’den TAM BAŞKANLIK Duyurusu!