Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2478 görüntülenme )

Dolar Tarihi Rekor Kırdı

Dolar Türkiye piyasalarında ilk kez 3.010 TL'ye kadar çıkarak tarihi rekorunu kırdı.
 Dolar ABD istihdam verilerinin ardından 3 TL'yi aşarak tarihi rekorunu kırdı. ABD'de tarım dışı istihdamın Ağustos ayında 173,000 artarak beklentilerin altında büyümesi Fed'in bu ay faiz artırması olasılığının azaldığına işaret ederken, işsizlik oranı yüzde 5.1 ile yedi buçuk yılın en düşük seviyelerine geriledi ve maaşlar artış kaydetti.

EN DOĞRU RAKAMLARI GÖSTERMEYEBİLİR

Reuters anketine katılan uzmanlar tarım dışı istihdamın 220,000 artmasını bekliyorlardı. Buna karşılık ABD'de Ağustos ayına ait istihdam rakamları istatistiklerin hazırlanma yöntemindeki bazı sorunlardan dolayı sonraki aylarda keskin şekilde yukarı yönlü güncellenebiliyor.

Ekonomistler hükümetin mevsimsel değişiklikleri veriye daha iyi yansıtabilmek için kullandığı modelin okulların başladığı dönemde en doğru rakamları göstermeyebileceğine dikkat çekiyorlar.

PETROL SEKTÖRÜNDEKİ MAAŞLARIN DÜŞMESİ NEDEN OLARAK GÖSTERİLYOR


Uzmanlar ayrıca işverenlerin tipik olarak Ağustos ayında işsizlik anketini cevaplama oranlarının düşük olmasından dolayı verilerin bulanıklaşabildiğini belirtti. Saatlik kazançlardaki artış da yüzde 2.2 olarak gerçekleşerek bir yıl önceki seviyelerinin üzerine çıksa da ekonomistlerin "sağlıklı" olarak tanımladığı yüzde 3.5 oranının altında kaldı.

Bazı analistler maaşlardaki artışın yavaş kalmasının nedeni olarak petrol sektöründeki maaşların düşmesini gösteriyor. ABD İmalat sektörü geçtiğimiz ay Ağustos'ta 2013'ten bu yana en çok istihdam kaybını yaşadı. Bu artış son beş ayın en düşük artışı olarak kayda geçti. Daha önce Temmuz ayı için 215,000 olarak açıklanan tarım dışı istihdam artışı 245,000'e revize edildi.

Kaynak : enson haber

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gürkan Hacır BİR SORU SORDU... Mahmut Övür Bakın Nasıl Kıvırdı... Meteoroloji'den Kritik Uyarı! Flaş! Sinan Oğan'dan Ülkücülere Büyük Çağrı! iSTANBUL'DA can kaybı ağır... Yaşamını Yitirenlerin Kimlikleri... Şimdi de KONSTANTİNOPOLİS Çığlıkları Atılmaya başlandı! Son Dakika... ANKARA'da TERÖRİSTLERLE SİLAHLI ÇATIŞMA!.. Çocukla Tuzak Kurup Polisimizi Şehit Ettiler! Uçak Krizi Bitti Rusya'nın Doğalgaz Hamlesi Yeni Geldi!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ALMANYA'DAN GELEN HABERLER İYİ DEĞİL!