Ekonomi
11 Nisan 2019 ( 1643 görüntülenme )

Dolar'da HAREKETLİLİK!..

Dolar bugün hareketli bir gün geçiriyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın dün açıkladığı reform paketinin ardından bundan sonra uygulamaları izleyecek olan piyasada, İstanbul seçimlerine ilişkin belirsizliğin baskısı devam ediyor. Kur 5.68 seviyesinde başladığı günde 5.74 seviyesinin üzerine çıktı.

İSTANBUL ANA ENGEL

Hafta başından bu yana dolar/TL 5.60-5.73 aralığında hareket ediyor. Seçimlerin üzerinden 11 gün geçmiş olmasına karşın İstanbul’da hâlâ bir sonuca ulaşılamaması ve seçimin tekrarlanabileceği yönündeki söylemler hali hazırda TL’nin yön belirlemesi önündeki ana engel. Bu nedenle TL gelişmekte olan piyasa para birimlerinde gözlenen pozitif performansa katılamıyor.

Analistler reform paketine piyasa tepkisinin nötr olduğunu, piyasaların önümüzdeki dönemde yapısal reformların uygulanma hızı ve gelecek detayların izleneceğini belirtirken; İstanbul seçimlerinin tekrarlanabileceği endişeleri nedeniyle TL’nin kırılgan kalmaya devam edeceğini, ABD-Türkiye gerginliğinin de endişe kaynağı olacağını belirtiyor.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ