Genel
16 Aralık 2016 ( 85821 görüntülenme )

DOĞAN HOLDİNG'TEN KAMUOYUNA ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA!

Tutuklama gerekçesi: Gülen ile resim çektirmek ve o esnada ceketinin önünü iliklemek, bazı kişilerle çok telefonla görüşmek!  


Doğan Holding Hukuk Müşavirliği, Doğan Holding Ankara Temsilcisi Muratoğlu'nun dün çıkarıldığı mahkemece tutuklanmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, 25 Kasım 2016 sabahı Ankara'daki evinden gözaltına alınarak İstanbul'a getirilen Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu'nun, dün akşam 15 Aralık 2016'da ifadesi alındıktan sonra İstanbul 9.Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandığı hatırlatılarak şöyle denildi:

"Bu karar ile ilgili görüş ve düşüncelerimizi kamuoyuyla paylaşmayı görev addetmekteyiz.
24 Kasım 2016 tarihli Akşam gazetesinde Barbaros Muratoğlu hakkında ağır bir suçlama ortaya konulmuştur. Bu suçlamada Barbaros Muratoğlu'nun bir grup gazeteci arasında, terörist başı ile çekilmiş bir fotoğrafı da kullanılmıştır.

Bu haber üzerine, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatılmış, başlatılan soruşturmada Barbaros Muratoğlu'na isnat edilen terör örgütüne yardım suçlaması ve kendisinin tutuklanmasına ilişkin kararın başlıca gerekçeleri şunlardır;


-"FETÖ elebaşısını ziyaret etmek, fotoğraf çektirmek ve bu esnada ceketinin iki düğmesini iliklemek"

- "Bazı avukat ve devlet memurları ile yoğun telefon görüşmeleri yapmak,"


Bu iddiaların hepsi hukuk ve vicdan açısından sorunludur. Şöyle ki;

1)Barbaros Muratoğlu, 2012 yılında İzmirli gazetecilerin ağırlıkta olduğu, aralarında Akşam, Sabah, Yeni Asır, Zaman, Posta ve Hürriyet Gazetelerinin temsilcilerinin de bulunduğu bir grupla ABD'nin Teksas eyaletine bir geziye gitmiştir.

Bu gezi sırasında, turu düzenleyen kişinin ifadesine göre, Yeni Asır, Akşam ve Sabah Gazetesi temsilcilerinin talebi üzerine yapılan bir emrivaki ile Pensilvanya ziyaret edilmiştir.

O tarihte Pensilvanya'yı ziyaret son derece olağan bir nitelik taşıdığı için siyasetçisinden iş adamına kadar toplumun her kesiminden pek çok şahsiyet benzer ziyaretlerde bulunmaktaydı. İnternette yapılacak kısa bir arşiv taraması Pensilvanya'da başka şahsiyetlerin gözüktüğü bunun gibi sayısız fotoğrafı ortaya çıkartacaktır.

2)Doğan Şirketler Grubu Türkiye'nin muhtelif şehirlerinde 100'ün üzerinde avukat ile çalışmıştır ve halen de çalışmaya devam etmektedir.

Barbaros Muratoğlu'nun, Holdingin Ankara Temsilcisi olarak Ankara'da bulunan ve soruşturmada adı geçen avukatlarla iletişim içinde olması ve kendileriyle görüşmesi görevinin gereğidir. Bu avukatlara vekaletname verilmesi hiç kimse açısından suç örgütüne yardım yapıldığı veya örgütün ideolojisinin benimsendiği anlamına gelemez.


3)Öte yandan sorgulamada adı geçen emniyet mensupları ve bürokratlar o dönemde resmi unvan taşıyan kamu görevlileridir. Barbaros Muratoğlu'nun holding bünyesindeki şirketlerin muhtelif konuları için bu görevlileri muhatap alıp görüşmesi kendileriyle fikir ve eylem birliği içinde olduğu anlamına gelmez.

4)Barbaros Muratoğlu, hayatının hiçbir döneminde bugün örgüt üyeliğine delalet eden Bylock uygulamasını kullanmamıştır. Soruşturma kapsamında böyle bir soru dahi sorulmamıştır. Bu iddia Akşam Gazetesinin bir iftirasından ibarettir. Yine örgüte yardım anlamına gelecek banka hesabı, himmet parası veya bazı kuruluşlara bağış yapılması gibi bir iddia da soruşturma kapsamında yoktur.

5)Barbaros Muratoğlu'nun suçsuzluğuna kesinlikle inanıyoruz. Tutuklama gerekçeleri haksız ve hukuka aykırıdır. Süresi içinde tutuklama kararına itiraz edilecektir. Adaletin er veya geç tecelli edeceğine inanıyoruz.(dha).

Durum bu... 

Gülen'le görüşmek suçsa en başta Bülent Arınç ve AKP'nin önde gelenleri tutuklanmalı...

Gülen'le resim çektirirken ceketinin önünü iliklemek suçsa, en başta Erdoğan'a bakmalı, Türkçe olimpiyatlarında Gülen'i öve öve bitirememişti...

Telefonla görüşmek suçsa, yine Erdoğan'a bakmalı bırakın telefonu devlet başkanları Gülen'i desteklemek için mektup bile göndermişti...

Amacım kimseyi savunmak değil, amacım bu darbe soruşturmasında garip işlerinin döndüğünü kamuoyuna anlatabilmek.
Baksanıza adım başı darbe soruşturması var, adım başı darbe iddianamesi var ama suçun çıkış yeri olan GenelKurmay karargahında hala soruşturma yok! Kimse ifade bile vermiyor!

BU MİLLET HAKLI OLARAK BU GARABETİ SORGULAMAYACAK MIDIR!

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ