571 görüntülenme09 Kasım 2019
Türkiye’de ciddi tepki çeken video, İngiliz yayın kuruluşu BBC’nin dünya genelinde kitlesel medyaya ilişkin gözlem ve haber yapan ‘BBC Monitoring’ ekibinin dikkatinden kaçmadı. BBC, Diyanet’in telefon bağımlılığına dikkat çekmek için hazırladığı kamu spotunun cinsiyetçilik ve cinsiyet eşitliğine ilişkin büyük tartışma kopardığını yazdı.

ELEŞTİRİ VAR

Londra dışında İstanbul, Moskova, Kiev gibi önemli kentlerde ofisi bulunan BBC Monitoring’in hazırladığı haberde, “Telefonuna değil, eşinin yüzüne bak!” ismiyle yayınlanan videoya yönelik eleştirilere yer verildi.

149 ülke arasında 130. sırada

Haberde ayrıca “Türkiye’nin Dünya Ekonomik Forumu’nun hazırladığı 2018 Cinsiyet Eşitliği Raporu’na göre, 149 ülke arasında 130’uncu sırada olduğu” hatırlatıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, teknoloji bağımlılığına dikkat çekildi. Videoda "Telefonun değil, eşinin yüzüne bak!" başlığıyla teknoloji bağımlılığı eleştirildi.

VİDEO NE MESAJI VERİYOR


Diyanet İşleri Başkanlığı, Twitter hesabından paylaştığı "Telefonun değil, eşinin yüzüne bak!" başlıklı videoda teknoloji bağımlılığı eleştiriliyor. Videoda, bir kadının oturarak telefonla meşgul olan ve kendisiyle iletişimde bulunmayan eşine, çay ve kek getirdiği görülürken, eşinin telefonuna 'Birazda eşinle ilgilensen' mesajının geliyor. Mesajın gelmesi üzerine ikilinin iletişime geçtiği görülüyor.

Videonun sonuna doğru arka fondaki seste, "Sanal mutlulukları geride bırak. Önemli olan gerçek hayatta mutlu olmak. Telefonun değil eşinin yüzüne bak" sözleri duyuluyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ