Politika
18 Kasım 2018 ( 6103 görüntülenme )

'DİYANET BAŞKANI HAKKINDA SUÇ DUYURUSU'

Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde yaşayan iş adamı Mehmet Avcı, Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve Atatürk'e hakaret eden kişiler hakkında Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Adliye çıkışı açıklama yapan Mehmet Avcı, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Atatürk tarafından kurulan bir kuruluş olduğunu belirterek, şunları söyledi:

‘VİCDANIN RAHAT MI ŞİMDİ’

“Sayın Ali Erbaş bunları unuttu, resmi kıyafetle mesai saatleri içerisinde gidip Kadir Mısıroğlu’nu ziyaret etti. Bu cuma günü Kadir Mısıroğlu, bu ziyaretle ilgili bir açıklama yaptı dedi ki ‘Hiçbir icraatı Müslümanların lehine olmayan Atatürk’ ve devam etti ‘Bir Müslüman Atatürk’ü seviyorsa ya ahmaktır ya da sahtekardır’ dedi. Şimdi ben buradan Diyanet İşleri Başkanı’na sesleniyorum. Sayın Atatürk’e bu şekilde seslenen bir insanı ziyaret ettiniz vicdanınız rahat mı?

‘DİYANET’İ KURAN ATATÜRK’

“ Maaşı devletten alıyorsunuz, Kadir beyden almıyorsunuz vicdanınız rahat mı? Atatürk’e hakaret eden bir insana neden gidiyorsunuz içiniz rahat mı? Ve oturduğunuz koltuğu kuran cemaat ve tarikatlara kaptırmamak için sizler gibi insanları orada bulunduran Atatürk değil miydi, içiniz rahat mı?”

‘SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYORUM’

“ Ben de bu konuyu aldım cuma günü 1 saat 45 dakika süren bir maratonla Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Atatürk’e hakaret eden başta Ali Erbaş, Kadir Mısıroğlu, Safiye İnci, Emine Şahin ve internette Atatürk’e hakaret eden kişileri savcılığa suç duyurusunda bulundum. 5 kişi hakkında suç duyurusunda bulundum.”

Mehmet Avcı önümüzdeki günlerde televizyonlarda Atatürk’e hakaret edenler hakkında da suç duyurusunda bulunacağını ifade ederek;

‘ATATÜRK’Ü KORUMAK VATAN MESELESİDİR’

“Bütün Türkçü ve Atatürkçü arkadaşlarıma buradan sesleniyorum; cesaretleriniz bu aralar kırgındı artık ben bir yola çıktım, özellikle yurtdışındaki Türkçü ve Atatürkçü arkadaşlarım maddi ve manevi destek verdiler. Bu desteklerle yola çıktım. Atatürk’ü korumak bizim vatan görevimizdir, vatan bekçiliğimizdir. Bundan sonra buradan herkese rica ederek sesleniyorum Atatürk’e, ölmüş olan bir insana hakaret etmeyin, böyle bir şeye gerek yok ve dini konulara da sığınmayın” diye konuştu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ