Politika
17 Mayıs 2018 ( 2808 görüntülenme )

DIŞİŞLERİ... KALIN... BOZDAĞ... 'MESAJ ÜSTÜNE MESAJ'

Dışişleri Bakanlığı, New York’ta görülen Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla davasından çıkan 32 ay hapis cezasını değerlendiren bir açıklama yayınladı.

“SUÇSUZ OLDUĞU HALDE CEZA VERİLDİ”


Açıklamada “New York Güney Mahkemesi bugün (16 Mayıs), adil yargılama ilkesiyle bağdaşmayan ve tamamen kurgudan ibaret bir sürecin sonucunda Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’yı suçsuz olduğu halde 32 ay hapis cezasına mahkum etmiştir” denildi.

‘BU YARGILAMA MEŞRU DEĞİL’

Açıklamada ayrıca “Böylece, anılan mahkeme yabancı bir devletin kamu bankası temsilcisini mahkum ederek ABD yaptırımlarına ilişkin mevzuatın uygulanmasında emsali olmayan bir karara imza atmıştır. Dava sürecinde FETÖ mensuplarınca hazırlanan sahte delillere ve yalan ifadelere itibar edilmesi yargılamanın meşruiyetini ortadan kaldırmış, dava sürecinin güvenilirliğini ve inandırıcılığını yok etmiştir” ifadelerine yer verildi.

KALIN: ‘BU DAVA SİYASİ’

İbrahim Kalın da yaptığı açıklamada, davanın hukuki değil siyasi bir dava olduğunu söyledi.

BOZDAĞ: ‘BU BİR KUMPAS’

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Mahkeme, hukuku çiğnedi; adil yargılama yapmadı; önceden belirlenmiş kararı ilan için sadece zorunlu usulü tamamladı.” Demişti.

Kaynak: ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ