1723 görüntülenme16 Aralık 2018
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli'de toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, Paris’te sarı yelekliler eylemlerini gündemine aldı. CHP'ye yüklenen Erdoğan, " Fransa'da Sarı Yelekler var, CHP orada. Gezi olaylarında Bay Kemal nerede, o da orada. Bu yollara tevessül ettiğiniz zaman bunun bedelini sizlere çok ağır ödetiriz. " açıklamasında bulundu.

İSİM VERİLMEDEN ADRES GÖSTERİLDİ

İsim vermeden televizyonda söylenen ‘protesto’ anlamındaki sözleri de eleştiren Erdoğan, sunucu için ‘Ahlaksıza bak, ahlaksıza bak. Bu ne terbiyesizliktir? Zaten bunlara yargı gereken cevabı verecektir. Ben buna inanıyorum. Sen napıyorsun? Burası Paris mi" diyerek çok ağır tepki gösterdi. Konuşmasında Gezi parkı eylemlerine değinen Erdoğan,

'FRANSA'DA SARI YELEKLİLER VAR, CHP ORADA'

“Nerede ülkemizin aleyhine bir iş varsa, CHP orada. Bir saldırı varsa CHP orada. Nerede Türkiye'yi karalamaya yönelik bir kampanya varsa CHP orada. Fransa'da Sarı Yelekler var, CHP orada. Gezi olaylarında Bay Kemal nerede, o da orada. Bu yollara tevessül ettiğiniz zaman bunun bedelini sizlere çok ağır ödetiriz. Çıkmışlar sokağa davet ediyorlar.

‘AHLAKSIZA BAK’

“ Bir tanesi televizyondan edep fukarası bir tanesi sokağa davet ediyor. Ahlaksıza bak. Ahlaksıza bak. Bunlara yargı gereken cevabı verecektir. Burası Paris mi? Gezi'de herkes dersini aldı. 15 Temmuz'da herkes dersini aldı. Bu ülkede bu tür olaylara girişenler bedelini ağır öderler.” diyerek konuyla ilgili sözlerini tamamladı.

Kaynak: Sputnik/

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ