Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2470 görüntülenme )

Dikkat! Yunan Çizmeyi Aşıyor!

Ege'de Yunan ihlalleri...
  EGE’DE YUNAN İŞGALİ ve İHLALİ
 
Milli Savunma Bakanlığı Genel Sekreteri olarak görev yapmış olan Ümit Yalım, Ege’deki Yunan ihlalleri konusunu gündeme taşıdı.
 
Yalım yaptığı açıklamalardan önce çıkan çarpıcı tespitler şöyle:
 
Türk hava sahası sık sık ihlal ediliyor. Hava sahası ihlallerinin büyük çoğunluğu Ege Denizi bölgesinde ama AKP Hükümeti bu ihlalleri ısrarla gizliyor. Suriye sınırında olan hava sahası ihlalleri ise kamuoyu ile paylaşılıyor.
 
Rusya Federasyonu’na ait bir adet SU-34 savaş uçağı, 29 Ocak 2016 tarihinde, Suriye sınır bölgesinde Türk hava sahasını yaklaşık bir dakika süreyle ihlal ettiğinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Rusya sonuçlarına katlanır”, Başbakan Davutoğlu ise “İhlaller asla örtülemez” diyerek sert tepki verdiler.
 
 Ancak Rus uçağının hava sahası ihlalinden bir gün önce,28 Ocak 2016 tarihinde, Yunanistan’a ait Cougar tipi askeri helikopter, Bodrum bölgesinde, Türk hava sahasına 2 mil girerek hava sahamızı 1 saat süreyle ihlal etti.
Rus uçağının ihlaline sert tepki veren Erdoğan-Davutoğlu ikilisi, Yunan helikopterinin Türk hava sahası ihlaline, her zaman olduğu gibi sessiz ve tepkisiz kaldılar.
 
Yunan Savunma Bakanı Kammenos’u taşıyan askeri helikopterin Türk hava sahasındaki uçuşunu gösteren resim ve video görüntüleri, Yunan Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinde yayımlandı.
Kammenos’u taşıyan helikopter önce , Yunan işgali altında olmakla birlikte Türkiye Cumhuriyeti’ne ait olan Kalolimnoz Adası’nın üzerinde uçuyor. Görüntülerde adanın uç kısmına yerleştirilen Yunan bayrağına özellikle yer verilmiş.
 
Daha sonra adanın doğusuna geçerek Türk hava sahasında uçmaya devam eden helikopterin içinden çekilen görüntülerde Türkiye’ye ait Kalolimnoz adası ile geri bölgede Yunanistan’a ait Kelemez Adası görünüyor. Helikopter Kardak Kayalıkları bölgesine yaklaştığında da Bakan Kammenos denize çelenk atıyor.  
 
Yunan helikopterinin uçtuğu bölge, İngiliz ve Amerikan haritalarına göre de, Yunanistan’ın 12 Ada deniz sınırının dışında olup Türkiye Cumhuriyeti’nin egemenlik alanıdır. 
 
15 Ocak 2016 Tarihinde, 3 Yunan Sahil Güvenlik botu ve 1 Yunan Balıkçı teknesi Didim bölgesinde Türk karasularını tam 6 mil ihlal etmiştir.

28 Ocak 2016 Tarihinde de , Türk hava sahasını 1 saat süreyle 2 mil ihlal eden Yunan askeri helikopterine hiçbir önleme yapılmamıştır.

Buna karşılık aynı gün Türk hava sahasında ve kendi adamız olan Kalolimnoz üzerinde, 26.000 feet’te (7.925 m.), oldukça yüksek irtifadan uçan 2 adet Türk F-16 uçağına, Yunan uçakları tarafından önleme yapılmıştır.
Rus uçağının hava sahası ihlalini internet sitesinde yayımlayan Türk Dışişleri Bakanlığı, Yunan helikopterinin hava sahası ihlali ile Yunan gemilerinin karasuyu ihlallerini yayımlamamıştır.
 
Görüldüğü üzere Erdoğan, Davutoğlu ve AKP Hükümeti, Ege Denizi’ni tamamen Yunanistan’a terk etmiş ve Türkiye’yi Anadolu yarımadasına hapsetmiştir(reelpiyasalar.com).
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ