Güvenlik
13 Mayıs 2017 ( 2415 görüntülenme )

DİKKAT!.. YARGIDA BÜYÜK TEHLİKE!..

Gazeteci Mehmet Yılmaz, Hâkimler ve Savcılar Kurulu’nda üye seçimi için Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli'nin ortaklaşa isim belirlediğini iddia etti.


Yılmaz, Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun üye seçiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Devlet Bahçeli'nin birlikte karar verdiğini belirtti. 

Mehmet Yılmaz'ın Hürriyet Gazetesi'ndeki köşesinde bugün yayımlanan "Bir 'ceberut devlet' uygulaması" başlıklı yazısından ilgili kısım şöyle:

"PARTİLİ YARGIYA BİR ADIM DAHA"

"Yeniden oluşturulacak Hâkimler ve Savcılar Kurulu’na TBMM’nin seçeceği 7 üye için ilk tur seçim karma komisyonda tamamlandı ve partili yargı kurulması yolunda bir virajı daha dönmüş olduk. Referandumdan önce uyardığımız gibi TBMM Genel Kurulu’na “aday” diye gelecek adaylar, AKP-MHP koalisyonu ile seçildi.

Şimdi Genel Kurul’daki seçimde her bir üyelik için önce nitelikli çoğunluk aranacak, bulunamayınca en çok oyu alan iki aday arasında kura çekilecek.“En çok oyu alan iki adayın”, TBMM’deki AKP–MHP çoğunluğu tarafından belirleneceğini söylemeye gerek var mı?Geri kalan 6 üyeyi de zaten Cumhurbaşkanı bizzat seçecek".

"YARGI AKPLEŞİYOR"

Öte yandan CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, son “hâkimlik sınavını” kimlerin kazandığını açıkladı. Adli ve İdari yargı organlarında hâkimlik yapacak bu avukatlardan 107’sinin, iktidar partisi ile organik ilişkisi var. Kimisi parti üyesi, kimisi il-ilçe yöneticisi, kimisi milletvekili adayı, kimisi belediye meclisi üyesi.Tam listeyi yayınlayacak yerim yok ne yazık ki."

"BAĞIMSIZ YARGI HAYAL"

"Ve parti tarafından tayin edilen HSK, partili yargıç ve savcıları istediği mahkemeye atayacak, sonra da Türkiye’de “Yargı bağımsız” diyeceğiz. Artık partili yargı dönemi başlıyor. Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP’nin başına geçip yeni Anayasa’daki yetkilerini kullanmaya başlamasıyla da “partili devlet”in diğer unsurları tamamlanacak".
Partili yargıya bir adım daha!
Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ