Reklamlar
Anasayfa » Haber
19 Mart 2017 ( 1885 görüntülenme )

Dikkat... TARIM DESTEĞİNDE SON GÜN 24 MART!..

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 9 Ocak 2017 tarihinde başlayan organik tarım desteği başvurularının 24 Mart 2017 Cuma günü mesai saati sonunda tamamlanacağını uyarısında bulundu.


Bayraktar, yaptığı açıklamada, 2016 yılı tarımsal destekleri kapsamında verilecek olan Organik Tarım Desteği olarak dekarda, birinci kategori ürünlerde 100 lira, ikinci kategori ürünlerde 70 lira, üçüncü kategori ürünlerde 30 lira, dördüncü kategori ürünlerde 10 lira olarak ödeneceğini belirtti. 

Bayraktar, Organik Tarım Desteği ödemesinin, yönetmeliğe göre organik tarım yapan, Organik Tarım Bilgi Sistemi (OTBİS) ve Çiftçi Kayıt Sisteminde (ÇKS) 2016 üretim yılında kayıtlı, 2016 yılı hasadını gerçekleştirmiş, ürettiği ürüne ürün sertifikası düzenlenmiş olan ve destekleme tebliğinde belirtilen usul ve esaslara göre başvurusunu yapan çiftçilere ödeneceğini vurguladı.

Bayraktar, ayrıca ödemenin OTBİS’te yetkilendirilmiş kuruluşça kontrolü yapılmış ve ilgili yönetmelik hükümlerine göre uygun bulunmuş Geçiş süreci-2, Geçiş süreci-3 ve organik statüde yer alan tarım arazileri ve bu arazilerde kayıtlı ürünlerden desteklemeye uygun bulunan arazilere destekleme ödemesi yapılacağını hatırlattı.

Kaynak: DHA

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD Ordu Sözcüsünden Kırık Açıklama! ERDOĞAN'dan FLAŞ REFERANDUM AÇIKLAMASI!.. Beşiktaş Saldırısından BİR ACI HABER DAHA! Papa: Hristiyanlar arasındaki bu savaş skandaldır Milli Güvenlik Kurulu'ndan DUYURU! Eylem Hazırlığındaki 2 Terörist 100 Kilo Patlayıcıyla Yakalandı Van'da jandarma karakoluna bomba yüklü araçla saldırı Diyanet'i Bakınız Kime Bağladılar...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Mersin'de YÖRÜK ALİ'ye BÜYÜK SAYGISIZLIK!