Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2394 görüntülenme )

Dikkat! Suriyeli Göçmenler Durmuyor!

Başbakan Yardımcısı Açıkladı...

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan
,

sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından, Suriyeli sığınmacılara ilişkin açıklamada bulundu.

Türkiye'nin, Suriye'den gelen kardeşlerine kucağını açarak, ahlaki ve vicdani bir duruş ortaya koyduğunu, insaniyetin ölmediğini tüm dünyaya göstererek tarihe geçtiğini belirten Akdoğan, Suriye'de siyasi nüfuz mücadelesi veren ülkelerin, yaşanan insani kriz konusunda ne yaptığı veya yapmadığının da tarihin kayıtlarına girdiğini ifade etti.

"Her ülke kendisine yakışanı yapmaktadır"

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, okulları, hastaneleri, bebekleri ve masum sivilleri bombalayanlardan insani krizin çözüm ortağı olmalarını beklemenin beyhude olduğunu vurgulayarak, "Her ülke kendisine yakışanı yapmaktadır. Biz yaşatmanın, yaraları sarmanın, kucaklamanın tarafında olmayı sürdüreceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

Akdoğan, "Bugün itibarıyla Türkiye'deki Suriyeli göçmen sayısı 2 milyon 733 bin 784, 26 geçici barınma merkezinde kalan Suriyeli sayısı ise 282 bin 815'e ulaştı" bilgisini paylaştı.(aa)
    

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cizre'de Yine Ortaya Çıktılar! Esad: Erdoğan ve Davutoğlu, Ülkeme De Dünyaya da Tavsiye Veremez Bahçeli'den Aklı Durduran Açıklama! Suriye'de Çok Kritik Gelişme! Kod Adı Yahuda! RUS Haber Ajansı Rus Büyükelçisi'ne Suikastı Dünyaya Böyle Duyurdu... Cizre'de Olaylar Sürüyor! Dikkat! Kredi Tuzağında SON NOKTA!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İtalyan Başbakanı'nın Başı Dertte!