Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2410 görüntülenme )

Dikkat! Suriyeli Göçmenler Durmuyor!

Başbakan Yardımcısı Açıkladı...

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan
,

sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından, Suriyeli sığınmacılara ilişkin açıklamada bulundu.

Türkiye'nin, Suriye'den gelen kardeşlerine kucağını açarak, ahlaki ve vicdani bir duruş ortaya koyduğunu, insaniyetin ölmediğini tüm dünyaya göstererek tarihe geçtiğini belirten Akdoğan, Suriye'de siyasi nüfuz mücadelesi veren ülkelerin, yaşanan insani kriz konusunda ne yaptığı veya yapmadığının da tarihin kayıtlarına girdiğini ifade etti.

"Her ülke kendisine yakışanı yapmaktadır"

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, okulları, hastaneleri, bebekleri ve masum sivilleri bombalayanlardan insani krizin çözüm ortağı olmalarını beklemenin beyhude olduğunu vurgulayarak, "Her ülke kendisine yakışanı yapmaktadır. Biz yaşatmanın, yaraları sarmanın, kucaklamanın tarafında olmayı sürdüreceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

Akdoğan, "Bugün itibarıyla Türkiye'deki Suriyeli göçmen sayısı 2 milyon 733 bin 784, 26 geçici barınma merkezinde kalan Suriyeli sayısı ise 282 bin 815'e ulaştı" bilgisini paylaştı.(aa)
    

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ve Beyaz Konuştu! İşte Skandal'a İlişkin İlk Açıklama! Sosyal Medyada HAYIR Eylemi! İstanbul'daki IŞİD Operasyonunda 6 Kişi Tutuklandı AKŞENER'DEN KAMUOYUNA GÜZEL MESAJ!.. Büyük Kurum Satılıyor! ŞİMDİ BU ÜLKEDE BİR KİLO KIYMA KAÇ LİRA? Burçlarınız 2016 için ne diyor? Sıcak Havalarda Kalbinize Dikkat!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Güvenlik zirvesi ardından hükümetten ilk açıklama!