Reklamlar
Anasayfa » Haber
17 Şubat 2017 ( 5129 görüntülenme )

ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMENLERİN DİKKATİNE...

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin atama takvimini ve kontenjanları açıkladı.


MEB'in yayımladığı atama takvimine göre, 90 alanda, 20 bin sözleşmeli öğretmen alınacak. 20 bin öğretmen için ön başvurular ise 15 Mart'ta başlayacak. 

MEB'in açıkladığı kontenjan dağılımına göre, 3 bin 570 ile en çok sınıf öğretmenliğine alım yapılacak. 2 bin 193 kontenjanla İngilizce, 2 bin 143 kontenjanla Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile bin 835 kontenjanla İlköğretim Matematik öğretmenliklerine alım yapılacak.

MEB'in internet sitesinden 'Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Duyurusu' başlığıyla yayımlanan açıklamada, "Bakanlığımıza bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik kapsamında 20.127 pozisyona sözleşmeli öğretmen atamak üzere Ek 1 Atama Yapılacak Alanlar ile Başvuruya Esas Olacak Taban Puan ve Kontenjan Listesinde belirtilen alanlarda başvuru alınacaktır" denildi.

Kaynak: DHA

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

RUS KOMUTAN AÇIKLADI!.. SİLAH SİLAH ÜSTÜNE... Selahattin Demirtaş: Sandık Kurulması Artık İmkansız Yıldırım'dan Yeni Anayasa Açıklaması! SULTANGAZİ'DE SIĞINMACILARA BÜYÜK TEPKİ!.. GERGİNLİK TIRMANIYOR... Çin, Sır Gibi Sakladığı DEV TATBİKATI DUYURDU! Genelkurmay Başkanlığı'ndan KAMUOYUNA AÇIKLAMA! İşte 11 Ayrı Anket Sonucuna Göre Oy Oranları FLAŞ! TÜRK TARİHİNDE BU KUPAYI KAZANAN İLK TAKIM O OLDU!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Vay be!.. PKK'nın Avrupa Sorumlusu Bakınız Nerede Ortaya Çıktı!