Reklamlar
Anasayfa » Haber
02 Ocak 2017 ( 2704 görüntülenme )

Dikkat!.. SGK'ya Borcu Olanlar!.. SÜRE UZATILDI!..

SGK süreyi uzattı...

3736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun'a göre, SGK borçlarını yapılandırmak isteyen mükellefler en son 31 Ekim 2016 tarihine kadar başvuru yapıp 2 Ocak 2017 tarihine kadar da ilk taksitlerini ya da peşin ödeme durumunda peşinatın tamamını bankalara yatıracaklardı. 

Yapılandırılan borçlar SGK ile anlaşmalı bankalara, PTT şubelerine, ATM'lere ve ya online internet bankacılığı üzerinden yatırılabilecekti. Ancak, borcunu ödemek için son gün olan 2 Ocak'ı bekleyenler kötü sürprizle karşılaştı. 

SGK ile bankalar arasında kurulan sistemde çıkan arıza nedeniyle bankalar SGK alacağını tahsil edemedi. Üstelik borçlar, internet üzerinden de ödenemedi.

SGK SÜREYİ UZATTI

Konuya ilişkin bilgi veren SGK yetkilileri, sorunun giderilmesi için yoğun çaba harcadıklarını belirtirlerken, borcunu ödemek isteyip de teknik sorun nedeniyle ödeme yapamayanların yapılandırma haklarını kaybetmemeleri için gerekli çalışmaları yaptıklarını söylediler. 

SGK yetkilileri, sistem arızasının bir iki ilde yaşandığını ifade ederlerken, İstanbul, Ankara ve Adana başta olmak üzere bir çok ilden şikayet telefonu geldi. Vatandaşların mağdur olması üzerine SGK, borç taksidi ödenmesi için süreyi 1 hafta daha uzattığını açıkladı. Buna göre vatandaşlar 9 Ocak gününe kadar borç taksitlerini ödeyebilecek. 

Kaynak: Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Müdür Yardımcısı'ndan Büyük Saygısızlık! Can Dündar: Devlet Kürt Sivilleri Katlediyor REUTERS DUYURDU... AB GÖRÜŞMELERİNE AĞIR ASKI!.. Askeri Geçiş Sırasında Patlama! Emine Ülker Tarhan Son Kararını Verdi! Putin Zirveyi Tek Sözle Vurdu! FLAŞ!.. BÜYÜK ÖDÜL SAHİBİNİ BULDU!.. Yalan Dedikleri O Haber DOĞRU Çıktı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FLAŞ!.. SAADET PARTİSİ'nden HÜKÜMETE NET TAVIR!..